boj_luk_swietlodarski

Ciężki bój na Łuku Swietłodarskim! Szpitale zapchane rannymi (WIDEO)

By Dział: Armia i Wojna | 19 grudnia 2016

Ponieśliśmy najcięższe straty od 5-ciu miesięcy – przyznaje dowództwo ukraińskie. Przerażające nagrania z pola boju.

Nawała ogniowa separatystów spadła na pozycje ukraińskie pod Swietłodarskiem i trwała całą noc. W czasie wielogodzinnego starcia wystrzelili oni blisko 1000 pocisków z dział i moździerzy. W wyniku ostrzału zginęło 6-ciu ukraińskich żołnierzy, a 16-tu zostało rannych – są oni przewożeni do szpitali w Dnieprze.

„To nasze najcięższe straty od 5-ciu miesięcy” – przyznał na konferencji prasowej rzecznik Ministerstwa Obrony w Kijowie ds. wojny w Donbasie Andriej Łysenko. Dodał, że przez 5 godzin trwał także ostrzał pozycji ukraińskich pod Awdiejewką, Marinką oraz w rejonie Gnutowo – Szyrokino, gdzie ogień prowadziły czołgi, działa i moździerze separatystów.

„Do szpitali w Dnieprze znowu są zwożeni ranni. Wczoraj np. przywieźli 21-letniego chłopaka, który ma rany brzucha i klatki piersiowej. Już dwukrotnie go operowaliśmy. Znowu zapachniało wojną” – mówi główny lekarz szpitala im. Miecznikowa Siergiej Ryżenko.

Tymczasem w odpowiedzi na ostrzał separatystów 1 batalion 54-ej Brygady ukraińskiej ruszył do szturmu. „Tam jest ten kurewski las, z którego ciągle do nas strzelali. Właśnie go zdobyliśmy!” – informuje ukraiński wolontariusz Jurij Mysiagin.

Z kolei Ministerstwo Obrony Ukrainy twierdzi, że dokonało uderzenia na pozycje separatystów w rejonie Debalcewa. „Przeciwnik stracił co najmniej 50-ciu zabitych i rannych. Szpitale separatystów w strefie przyfrontowej w Gorłowce, Jenakijewie, Uglegorsku i Debalcewie są zapchane rannymi” – podaje Łysenko.

Czytaj także: Narkomani, chorzy na AIDS i gruźlicy – wszyscy na front! Wrócili w trumnach…

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Podziel się z innymi: