film_o_gorylach_rasistowski

Autorzy animowanego filmu o gorylach oskarżeni o… rasizm!

By Dział: Społeczeństwo | 4 stycznia 2017

Zachodnia lewica ma coraz poważniejsze problemy z głową?

Autorzy animowanego filmu dla dzieci „Sing” o śpiewających zwierzętach, który wszedł właśnie na ekrany zachodnich kin, zostali oskarżeni o promowanie rasistowskich stereotypów. A wszystko dlatego, że występuje w nim gang goryli, ich przywódca trafia do więzienia, zaś jego syn śpiewa hip-hop.

Film 3D wyprodukowany przez Universal Pictures cieszy się w kinach wielką popularnością. Okazuje się jednak, że nawet niewinna muzyczna komedia potrafi wzbudzić wściekłość czujnych obrońców poprawności politycznej.

Nie tylko Twitter zatrząsł się od głosów „oburzenia, zaniepokojenia i potępienia”. Do krytyki dołączyły portale lewicowe i feministyczne. Ich zdaniem, pokazywanie „dużych czarnych zwierząt” jako członków gangu, więźniów i wykonawców hip-hopu to „rozpowszechnianie krzywdzących stereotypów na temat czarnoskórych”.

rasizm_goryle

Rasizmu dopatrzono się nawet w tym, że występująca w filmie świnia jest Niemcem i nazywa się Gunter. Najwyraźniej autorzy tych komentarzy zapomnieli, że Niemcy nie są odrębną rasą, tylko narodem. No chyba, że ci, którzy to piszą sami są rasistami i wzorem Adolfa Hitlera uważają Niemców za rasę.

rasizm_film

Czytaj także: Rasistowskie pranie w Chinach (WIDEO)

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Podziel się z innymi: