zamach_turcja

Eksplozja przed gmachem sądu w Turcji! (AKTUALIZACJA, WIDEO – eksplozja i strzelanina)

By Dział: Przestępczość i Terror | 5 stycznia 2017

Zamachy dzień po dniu. Tym razem samochód – pułapka eksplodował przed budynkiem sądu w Izmirze – podaje telewizja CNN Turk.

Reuters informuje o co najmniej 10-ciu rannych, powołując się władze miejscowego szpitala. Z kolei tureckie służby bezpieczeństwa twierdzą, że zastrzeliły dwóch terrorystów i ścigają trzeciego. Świadkowie przyznają, że po wybuchu w rejonie zamachu było słychać intensywną strzelaninę.

Na miejscu jest wiele karetek pogotowia. Widać także dopalający się wrak samochodu, w którym podłożono ładunki wybuchowe. Policja zamknęła wszystkie sąsiadujące ulice w obawie przed wybuchem kolejnej bomby.

Wiadomo, że z wejścia, przed którym doszło do zamachu, korzystali zarówno sędziowie, prokuratorzy i adwokaci, jak i zwykli obywatele. Władze nie podają na razie, czy podejrzewają o ten zamach tzw. Państwo Islamskie czy terrorystów kurdyjskich. Oto moment eksplozji:

A to strzelanina między terrorystami i turecką służbą bezpieczeństwa, do której doszło po zamachu:

Dodajmy, że wczoraj doszło też w Stambule do kolejnej strzelaniny w restauracji. Policja nadal ściga też zamachowca, który w noc sylwestrową zabił 39 osób z karabinu maszynowego w tamtejszym klubie nocnym.

Czytaj także: Alarm w służbach! Do Europy dostał się 400-osobowy oddział ISIS z generałem na czele (FOTO)

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Podziel się z innymi: