zlodziej_pilota_tv

Ukradł pilota od telewizora. A dostał za to…

By Dział: Przestępczość i Terror | 10 stycznia 2017

O niesamowitym wyroku więzienia, który zapadł w Melrose Park w amerykańskim stanie Illinois – donosi „The Chicago Tribune”.

Za kradzież pilota od telewizora z cudzego mieszkania i… nic więcej 35-letni Eric Bramwell został skazany przez tamtejszy sąd na… 22 lata więzienia! O przedterminowe wyjście na wolność będzie się mógł ubiegać nie wcześniej niż za 11 lat – orzekł tamtejszy sędzia.

Skąd taki wyrok, biorąc pod uwagę niezwykle znikomą wartość złodziejskiego łupu? Stąd, że tym razem sędzia Robert Miller kompletnie zignorował wartość dokonanej kradzieży, a skupił się przede wszystkim na tym, iż Brawmell jest wielokrotnym recydywistą.

Najwyraźniej policja bardzo chciała go od dawna dopaść, gdyż nie tylko wyrok, ale i samo śledztwo w tej sprawie było tak drobiazgowe, jakby ukradziono co najmniej kilka milionów dolarów. Sprawcę ustalono na podstawie badań kodu DNA znalezionych na rękawiczce, której złodziej zapomniał na miejscu przestępstwa, czyli w jednym z mieszkań przy ulicy Cross Street.

Sąd wziął pod uwagę bogaty dotychczasowy „dorobek” Bramwella. Wcześniej był on wiele razy zamieszany w kradzieże telewizorów i – co ciekawe – także pilotów z co najmniej 6-ciu innych mieszkań. Za każdy razem udawało mu się w sądzie jakoś wykręcić – dostawał wyroki „w zawiasach”.

„W końcu pan Bramwell poniesie realną karę za wszystkie swoje przestępcze czyny” – cieszy się prokurator Robert Berlin, który początkowo żądał wyroku 30 lat więzienia. „On kradł wszystko, co mu wpadło w oko, licząc na swoją całkowitą bezkarność” – uzasadnia prawnik. A dodatkowo „telewizyjny złodziej” dostał jeszcze 6 miesięcy za przeklinanie w sądzie.

Po tym wyroku siłą rzeczy nasuwa się znane powiedzenie, że jak już kraść to lepiej od razu miliony…

Czytaj także: 7 lat łagru za jeden SMS sprzed 8 lat! W dodatku prawdziwy…

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow