separatysci_glowodupy

Były przywódca separatystów nawyzywał ich od „dupogłowów”

By Dział: Armia i Wojna | 30 stycznia 2017

„Wartość bojowa – niska, mobilność – brak, bojowy duch – parszywy”.

Były minister obrony Donieckiej Republiki Ludowej Igor Girkin nie ma złudzeń co wartości bojowej swoich byłych towarzyszy broni. Nazwał ich „dupogłowami” i ostrzegł, że bez wsparcia regularnych jednostek z Rosji pójdą oni w rozsypkę przy pierwszym zmasowanym ukraińskim ataku.

„Jeśli ktoś ich pogoni to nie zostaną po prostu rozbici, ale rozgromieni – ostrzega Girkin, były pułkownik Specnazu GRU, który po ucieczce z Donbasu mieszka obecnie w Moskwie.

„Pod wodzą rosyjskich urzędników zamiast dwóch zdolnych do walki korpusów powstało cholera wie co. Pod względem zdolności bojowej przypomina mi to niemieckie „stacjonarne dywizje” z wiosny 1944 r. na atlantyckim wybrzeżu Francji, które alianci rozgromili szybciej niż się sami spodziewali” – ocenia były minister obrony DNR.

„Wartość bojowa – niska, mobilność – brak, bojowy duch – parszywy i do tego braki kadrowe. Te „korpusy” nie są w stanie zaatakować równie ubogiej, ale znacznie liczniejszej armii ukraińskiej” – oświadczył Girkin i apeluje, żeby zacząć natychmiast naprawiać siły zbrojne separatystów.

Czytaj także:  Narkomani, chorzy na AIDS i gruźlicy – wszyscy na front! Wrócili w trumnach…

Reporters.pl

Powiązane artykuły

ObserwujObserwuj