Trump_zwierzeta

Trump – pierwszy prezydent bez psa od 130 lat!

By Dział: Ciekawostki | 28 lutego 2017

Biały Dom to nie ZOO?

Jest kolejny doskonały powód do krytykowania przez mainstream prezydenta Donalda Trumpa. Jak ustalili dziennikarze, przez ostatnie 130 lat wszyscy jego poprzednicy trzymali w Białym Domu psa, a wielu – nawet po kilka. On – przynajmniej na razie – nie ma żadnego.

Jak przypomina „The Independent”, Barack Obama miał dwa portugalskie psy wodne – Sunny’ego i Bo. Z kolei George W. Bush – dwa teriery, spaniela i krowę długorogą Ofelię, a Bill Clinton – labradora Buddy’ego.

Prezydent William McKinley z końca XIX w. nie miał wprawdzie psa, ale za to trzymał w Białym Domu kilka kotów, koguty i papugę. Mieszkały już tam również tygrysy, konie, niedźwiedzie, aligatory, drozdy i jedwabniki.

Dziennikarze podejrzewają, że Donald Trump może nie lubić psów, gdyż – jak obliczyli – na Twitterze wśród wielu jego wpisów zwierzaki te występują jedynie trzykrotnie i tylko w negatywnym kontekście: „dławił się jak pies”, „żebrał jak pies” i „został wywalony jak pies”.

Ostatnio pojawiły się jednak pogłoski, że nowy prezydent zamierza przygarnąć od swojej znajomej goldendoodle’a Pattena – krzyżówkę Golden Retrievera z pudlem, ale okazało się, że jego właścicielka woli pozostawić czworonoga u siebie.

Czytaj także: Dobra zmiana w Białym Domu? Trump usuwa popiersie Martina Luthera Kinga! Zamiast niego wstawił…

Reporters.pl

Powiązane artykuły

ObserwujObserwuj