mer_Swietogorska

Rosyjski mer ogłosił Swietogorsk „miastem wolnym od gejów”

By Dział: Społeczeństwo | 1 marca 2017

„U nas gejew niet!” – zapewnił w rozmowie rosyjskim portalem 47News.ru.

Szef administracji Swietogorska w Obwodzie Leningradzkim Siergiej Dawydow ogłosił swoje miasto „wolnym od gejów” i zapewnił, że wśród całej 15-tysięcznej ludności nie ma ani jednego przedstawiciela mniejszości seksualnej.

Mer nie wyjaśnił wprawdzie, co konkretnie zrobił z gejami, aby osiągnąć taki rezultat ale zapewnia, że może teraz organizować seminaria wyjazdowe, aby bezpłatnie szkolić władze innych miast w dziedzinie zwalczania gejów. „Nie przedrą się do nas nawet z Zachodu” – podkreślił.

„Każdego kto twierdzi, że jest u nas choćby jeden gej zapraszam na wycieczkę po mieście, żeby sam się przekonał” – chwali się mer Dawydow i zapewnia, że żadne inne miasto w Obwodzie Leningradzkim nie osiągnęło takich wspaniałych rezultatów w dziedzinie tępienia homoseksualistów.

Dotychczas za czołowego szermierza w dziedzinie zwalczania mniejszości seksualnych w Rosji uchodził deputowany putinowskiej partii Jedna Rosja z Petersburga Witalij Miłonow, ale mer Swietogorska mówi, że dawno go prześcignął.

„Przy całym szacunku dla Miłonowa, nie osiągnął on takich oszałamiających wyników jak my. W Petersburgu nadal odbywają się parady gejów. A czy ktoś widział paradę gejów w Swietogorsku?” – pyta Dawydow. „Zapraszam Miłonowa, żeby przyjechał do nas się uczyć” – dodaje rosyjski mer.

Czytaj także: TOP-10 teorii spiskowych, które rzucają mózgiem o ziemię (FOTO, WIDEO)

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Powiązane artykuły

ObserwujObserwuj