rytual

Apokaliptyczna sekta spaliła żywcem opętaną kobietę! „To zrobił demon” (WIDEO, FOTO)

A może opętani byli sami „egzorcyści”?

„Bóg objawił mi, że trzeba rozpalić ognisko w pobliżu kościoła, a grupa naszych braci musi chorą związać i położyć w pobliżu ognia. Wtedy demon opuści jej ciało i rzuci się do ogniska” – tak swoje działania tłumaczy przywódca sekty Zbór Boży Esneyda del Socorro Orozco, który ze swoimi wyznawcami i pastorem spalił żywcem 25-letnią Vilmę Trujillo Garcię.

Szokujące zdarzenie, które miało miejsce 21 lutego br. w zapadłej osadzie górniczej Rosita w Nikaragui, opisuje „Washington Post”. Jej mieszkańcy twierdzą, że kobieta, matka dwójki małych dzieci, była opętana – atakowała ludzi maczetą i cudzołożyła i dlatego trzeba było ją „uzdrowić”.

Pastor Rocha Romero zabrał ją więc z domu do kościoła i przez tydzień odprawiał nad nią modły, a kiedy to nie pomogło postanowił użyć innej metody. Wraz z przywódcą sekty i trójką pomocników rozebrali kobietę do naga i spętali, a następnie rozpalili ognisko nad rzeką, położyli ją obok i zaczęli się modlić wznosząc ręce. W pewnym momencie schwycili ją i wrzucili do ognia.

egzorcyzmy_Nikaragua

Ciężko poparzoną kobietę znalazła jej siostra 9 godzin później. Ofiara egzorcyzmu trafiła do szpitala w stolicy kraju Managui. Była w stanie krytycznym i po kilku dniach zmarła. „Moja żona nie była opętana przez demona. To co oni jej zrobili to był rytuał czarnej magii. Zabili mi żonę i matkę dwójki naszych dzieci” – mówi mąż ofiary Peralta Rodriguez.

Policja aresztowała protestanckiego pastora Juana Gregorio Rocha Romero i przywódcę sekty Esneyda del Socorro Orozco oraz trzech pozostałych uczestników rytualnego mordu. Tymczasem władze sekty Zbór Boży zaprzeczają jakoby Romero i Orozco byli jej liderami.

Oni z kolei twierdzą, że nie wrzucili kobiety do ognia, lecz ona sama do niego wskoczyła kiedy wyszedł z niej demon. „W pewnym momencie uwolniła się i wskoczyła do ognia kiedy się modliliśmy. Zrobiła to na naszych oczach” – zeznaje pastor Romero.

egzorcyzmy_Nikaragua1

Spalenie żywcem kobiety wywołało w Nikaragui wielkie poruszenie. Głos w tej sprawie zabrała wiceprezydent kraju Rosario Murillo, która nazwała to zdarzenie przejawem „niedopuszczalnego zacofania”. Organizacje praw kobiet mówią o „akcie barbarzyństwa i fanatyzmu” i wzywają do zaostrzenia kontroli nad sektami.

Obrońcy praw człowieka w Nikaragui twierdzą też, że nie było to pierwsze rytualne kobietobójstwo w tym zaledwie 6-milionowym kraju. Organizacja „Głosy przeciwko Przemocy” odnotowała 345 przypadków śmierci kobiet w niejasnych okolicznościach w ciągu ostatnich 5-ciu lat.

Lokalna prawniczka Herenia Amaya przyznaje, że pomimo iż Nikaragua jest krajem katolickim, w odległych i odciętych od cywilizacji osadach rządzą faktycznie liderzy apokaliptycznych sekt, którzy przepowiadają przyjście Diabła.

Przypomnijmy, że niedawno również islamscy egzorcyści związali i spalili kobietę „bo opętały ją dżiny” (WIDEO). A oto inne wideo z egzorcyzmów w Ameryce Południowej. Nie są to egzorcyzmy chrześcijańskie, a opętany na filmie połyka krucyfiks.

Czytaj także: Mężczyzna, który przeżył śmierć kliniczną, opowiada co widział w Niebie (WIDEO)

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Powiązane artykuły

ObserwujObserwuj