paryz_rabunek

W sercu Paryża rabusie „pomogli” Amerykanom pozbyć się diamentów

By Dział: Przestępczość i Terror | 10 marca 2017

Rekordowe „oskubanie” na Placu Vendome!

Jak donosi „Le Parisien”, dwójka obładowanych diamentami i biżuterią Amerykanów wracała właśnie z zakupów w tamtejszych sklepach jubilerskich kiedy na podziemnym parkingu pod placem w centrum Paryża napotkała na swojej drodze dwóch innych miłośników drogich kamieni, których niezwykle zainteresowały nabytki gości zza oceanu.

Po krótkiej wymianie opinii klejnoty wartości ponad 450 tys. euro zmieniły właścicieli, a nowi posiadacze najwyraźniej bardzo się spieszyli i nie mieli ochoty czekać aż do tego „międzynarodowego spotkania” dołączy policja, która mimo to pała teraz chęcią ich poznania.

Takie polowania na „diamentowych turystów” stały się ostatnio w Paryżu niemal powszechne i trzeba przyznać, że trudniące się tym osoby wybierają gości naprawdę na poziomie i nie zadowalają się byle czym.

Wystarczy przypomnieć styczniową wizytę, którą rabusie złożyli w październiku amerykańskiej celebrytce Kim Kardashian w jej paryskiej rezydencji, po którym to spotkaniu oni wyszli z biżuterią wartości 10 mln euro, a ona została na jakiś czas związana w łazience.

Jej słynny ochroniarz Pascal Duvier nie mógł, niestety, być w czasie tej wizyty obecny, gdyż właśnie ochraniał siostry Kim Kardashian balujące w paryskich klubach.

Okazję do spotkania w Paryżu „miłośników klejnotów” miała też ostatnio saudyjska rodzina królewska, zamożni goście z Chin, dwie siostry z Kataru, które „pozbyły się” w ten sposób koło lotniska Le Bourget kosztowności za 5 mln euro i kolekcjoner drogich kamieni z Tajwanu, którego „oskubano” w taksówce na 4 mln euro.

Najwyraźniej sprawcy tych napadów, być może z racji swojego pochodzenia, bardzo sobie cenią wielokulturowość francuskiej stolicy i nie pogardzą towarzystwem przedstawicieli żadnego narodu. Jedyne zagrożenie władze miasta widzą w tym, że bogaci turyści mogą w końcu znudzić się takimi spotkaniami i zaczną bywać w Paryżu znacznie rzadziej.

Czytaj także: Apokaliptyczna sekta spaliła żywcem opętaną kobietę! „To zrobił demon” (WIDEO, FOTO)

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Podziel się z innymi: