korupcja_Ukraina

Szok! Raport MFW miażdży Ukrainę. „Totalna destrukcja kraju” (WIDEO)

By Dział: Polityka Społeczeństwo | 13 marca 2017

Jeśli informacje ujawnione przez Julię Tymoszenko się potwierdzą, kolejna rewolucja na Ukrainie jest niemal pewna. I to szybko.

Szefowa ukraińskiej partii „Batkiwszczyna”, była premier Julia Tymoszenko ujawniła na konferencji prasowej dwa dokumenty MFW, które całkowicie pogrążają obecne władze Ukrainy. „Sterowana z zewnątrz władza zamierza totalnie zniszczyć naród i państwo i przekształcić kraj w kolonię wielkich monopoli” – ostrzega była premier.

Pierwszy dokument to raport Międzynarodowego Funduszu Walutowego o sytuacji na Ukrainie, który ma zostać opublikowany 20 marca br. – tego dnia MFW podejmie decyzję w sprawie wydzielenia Ukrainie kolejnej transzy kredytu w wysokości 1 mld USD.

„Aż trzecia część tego raportu MFW jest poświęcona mega-korupcji na Ukrainie” – ujawnia Tymoszenko i cytuje jego treść: „Poziom korupcji jest nadzwyczajny, a władza polityczna i ekonomiczna w kraju skupiona w rękach małej grupki ludzi”. „To jest klanowy system zarządzania krajem” – podkreśla była premier.

Jej zdaniem, z analizy całego raportu wynika, że mamy na Ukrainie do czynienia z „zewnętrznym zarządzaniem krajem” i „marionetkowym prezydentem, premierem i szefową banku centralnego oraz sterowaną przez nich większością w parlamencie”.

Jednak drugi ujawniony przez Tymoszenko dokument wstrząśnie Ukraińcami znacznie bardziej. Jest to tajne memorandum do MFW podpisane przez prezydenta, premiera, szefową banku centralnego i ministra finansów, w którym ukraińskie władze obiecują Funduszowi – w zamian za kolejny kredyt – totalne cięcia wydatków społecznych.

Wśród nich wymieniono m.in. „całkowite zniesienie gwarancji dla wkładów ludności w państwowych bankach”. „To oznacza zniszczenie systemu bankowego Ukrainy. Kto poniesie swoje pieniądze do banku, w którym nie ma żadnych gwarancji?” – zastanawia się Tymoszenko.

W kolejnych punktach władze Ukrainy obiecują MFW „opodatkowanie emerytur i podwyższenie wieku emerytalnego”, „masowe zwolnienia pracowników sfery budżetowej, w tym szczególnie w oświacie i służbie zdrowia”, „likwidację placówek służby zdrowia” i „zmniejszenie zasiłków społecznych dla ubogich”.

W memorandum władze w Kijowie zapowiadają też „prywatyzację ziemi”, co w obecnych warunkach oznacza – zdaniem Tymoszenko – skupienie jej w rękach 10-ciu oligarchów. W Polsce jest 2,5 mln gospodarstw rolnych, u nas farmerów jest zaledwie 40 tys. Ziemia nie należy więc do narodu – przypomina była premier.

„Nie mamy pretensji do MFW. Mamy pretensje do ukraińskiej władzy, która z własnej inicjatywy składa Funduszowi takie propozycje. To całkowita kolonizacja ekonomiczna kraju przez monopole ukraińskie i zagraniczne” – ocenia Tymoszenko.

„Będą wam wmawiać, że trwają reformy, że jest wielka walka z korupcją, że to jedyna prawidłowa droga. A to kłamstwo – władza totalnie niszczy naród i cały kraj. Musimy to powstrzymać, a jedyny sposób to demontaż obecnej władzy – dymisja premiera, szefa banku centralnego. To marionetki sterowane przez prezydenta, a sam prezydent jest sterowany z zewnątrz” – ostrzega była premier.

Czytaj także: Wstrząs w Kijowie! Deputowany Ukrainy przekazał CIA nagrania kompromitujące Poroszenkę! (WIDEO)

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Podziel się z innymi: