Zabójczy pojedynek. Noże – karabiny 4:1

Groźniejsze od karabinów są też pięści, stopy i dłonie.

Noże jako narzędzie zabójstwa są cztery razy groźniejsze niż karabiny – wynika z raportu FBI za rok 2016 – Uniform Crime Report. Według opublikowanych danych, w całych Stanach Zjednoczonych zamordowano w ubiegłym roku “nożami lub innymi ostrymi przedmiotami” 1604 osoby, podczas gdy “z karabinów wszelkich typów” – 374 osoby.

Ze statystyk wynika także, że groźniejszą “bronią” niż karabiny są także “dłonie, pięści i stopy” – od ich ciosów lub poprzez uduszenie zabito w USA w 2016 r. 656 osób. W porównaniu z rokiem wcześniejszym widać, że odsetek zabójstw przy użyciu noży szybko rośnie – w 2015 r. było ich niecałe 3 razy więcej niż przypadków zastrzelenia z karabinów.

Dlaczego w takim razie lewica na całym świecie, a Demokraci w Stanach w szczególności podnoszą taką histerię właśnie wokół karabinów, żądając zakazu ich sprzedaży? Powód jest prosty: noże i maczety to przede wszystkim broń kolorowych, a karabiny o wiele częściej należą do białych.


Nie mówimy w tym przypadku o całej broni palnej, wliczając w to pistolety i rewolwery, gdyż łącznie zastrzelono z niej w Stanach Zjednoczonych w 2016 r. ponad 11 tys. osób. Pistolety i rewolwery są jednak bardziej “demokratyczne” – równie często mają je biali i kolorowi.

Reporters.pl


Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow