Gwałcą, dźgają i strzelają! 10,8 mln przestępstw w UK. Jak tu żyć?

Przerażająca prawda – policyjne statystyki pokazują gwałtowny wzrost liczby zbrodni. Najgorzej jest w Londynie.

W ciągu zaledwie 12-tu miesięcy liczba zbrodni dokonanych przy użyciu broni palnej wzrosła w Wielkiej Brytanii o 27 proc., a przy użyciu noży – o 26 proc. – podaje “Mirror”, powołując się na dane brytyjskiego Biura Narodowej Statystyki z czerwca br. Prawie połowy z nich dokonano w Londynie.

Liczba kradzieży zwiększyła się o 11 proc., liczba włamań o 6 proc., liczba ofiar wypadków spowodowanych przez kierowców bez prawa jazdy lub pijanych – również o 6 proc. Najbardziej przeraża jednak wzrost liczby tzw. gwałtownych zbrodni, których odnotowano 1,2 mln.

Z policyjnych statystyk wynika, że łącznie w tym czasie dokonano w kraju 5,2 mln przestępstw, co oznacza wzrost o 13 proc. w stosunku do poprzedniego roku. Jednak według drugiego oficjalnego źródła – opracowania Przestępczość w Anglii i Walii – przestępstw było w rzeczywistości ponad 2 razy więcej – 10,8 mln! Doliczono bowiem oszustwa i przestępstwa komputerowe.


Liczba ataków na tle seksualnym wzrosła o 19 proc. Policja odnotowała ich 129.700, najwięcej w historii kraju. Jednak liczba samych gwałtów wzrosła aż o 22 proc. Pytanie ilu gwałtów w ogóle nie ujawniono?

Co ciekawe, brytyjscy poprawni politycznie eksperci usiłują tłumaczyć gwałtowny wzrost liczby gwałtów “większą skłonnością ofiar do ich zgłaszania”. Usiłują w ten sposób sugerować, że gwałtów zawsze było dużo, tylko wcześniej nie było o nich wiadomo. Ma to ukryć prawdziwą przyczynę, czyli masowy napływ muzułmańskich imigrantów.


“Chociaż na wzrost liczby odnotowanych przestępstw częściowo wpływa poprawa systemu ich rejestracji przez policję, to mamy jednak do czynienia z realnym wzrostem liczby przestępstw, szczególnie tych najbardziej groźnych” – przyznaje John Flatley, szef wydziału statystyki przestępczości brytyjskiego Biura Narodowej Statystyki.


Ekspert dodaje, że policyjne dane nie pokazują całego obrazu zbrodni w Wielkiej Brytanii, gdyż wiele przestępstw po prostu uszło policyjnej uwadze i nie zostało odnotowanych.

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow