Pulsujące mackowate stworzenia atakują Australię! (WIDEO, FOTO)

By Dział: Ciekawostki Nauka i Odkrycia | 24 października 2017

“Jeśli to przypełznie, spalę cały dom!”

Tajemnicze odrażające owady o ciele ćmy z wyrastającymi z brzucha czterema masywnymi włochatymi odnóżami sieją panikę na północy i zachodzie kraju. Nigdy wcześniej czegoś takiego tam nie widziano. Tymczasem jest ich coraz więcej na Terytorium Północnym i w Queensland – donosi Daily Mail.

Brzuch mają czerwony lub żółty. Składają na liściach okrągłe żółte jaja, z których wylęgają się czarne włochate larwy. Pożerają wszelkie spożywcze uprawy – grasują na plantacjach ryżu, sorgo, orzeszków ziemnych i kawy, na polach ziemniaczanych i na lucernie.


Okazuje się, że te dziwne owady to ćmy Creatonotos gangis. Zaatakowały z Azji Południowo – Wschodniej. Okryto je wprawdzie jeszcze w końcu XVIII w. i kiedyś żyły także w Australii, ale potem się prawie zupełnie wyniosły i wszyscy o nich zapomnieli. Teraz owłosione żarłoczne ćmy najwyraźniej postanowiły odzyskać swoje dawne tereny.

Ich pojawienie się wywołało w Internecie zaniepokojenie, odrazę, ale i sporo wesołych komentarzy. “Jeśli zobaczę coś takiego w moim domu, to wszystko podpalę!” – panikuje jeden z australijskich Internautów.


“Lepiej zostaw mu klucze i powiedz, że twój dom jest jego domem” – radzi inny. “To są szatańskie stworzenia wysłane by nas ostatecznie zniszczyć. Wynoszę się z Ziemi” – ostrzega kolejny.


Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow