Zacytował Biblię – wyrzucili go ze studiów!

By Dział: Społeczeństwo | 30 października 2017

Chrześcijański student został wyrzucony z brytyjskiej uczelni za to, że napisał na Facebooku, iż “zgodnie z Biblią małżeństwo osób tej samej płci jest grzechem” – podaje portal Breitbart.

39-letni Felix Ngole, żonaty, został skreślony z listy studentów podyplomowych Uniwersytetu Sheffield, gdyż zacytowanie przez niego Pisma Świętego władze uczelni uznały za “uwłaczające gejom i biseksualistom”. Aby go ukarać uniwersytet powołał nawet specjalną “komisję śledczą”.

Tymczasem jedyną “zbrodnią” studenta było to, iż napisał: “Małżeństwo osób tej samej płci jest grzechem, czy nam się to podoba, czy nie. To są słowa Boże, a uczucia człowieka nie zmienią Jego słów”. Władze uczelni przyznały wprawdzie, że ma prawo tak uważać, ale nie ma prawa mówić tego publicznie.

Chrześcijański student odwołał się do brytyjskiego Sądu Najwyższego, ale właśnie przegrał sprawę. Sędzia Rowena Collins Rice uznała, że uczelnia postąpiła zgodnie z prawem – pisze The Star. “Ten jego komentarz mogli przeczytać ludzie, którzy odebraliby to jak osądzanie ich i działanie dyskryminacyjne” – oceniła.


Tymczasem szefowa Chrześcijańskiego Centrum Prawnego Andrea Williams przyznaje, że dyskryminacja miała miejsce, tyle że w stosunku do chrześcijanina, któremu zabroniono właśnie publicznie wyrażać jego poglądy.

“Takie zarządzenia pokazują, że brytyjskie społeczeństwo staje się coraz bardziej nietolerancyjne wobec chrześcijańskich wartości moralnych. Chrześcijanom nakazuje się milczenie, a jeśli się nie stosują, pozbawia się ich – jak w tym przypadku – możliwości zdobycia zawodu” – mówi działaczka.


“Jeśli wypowiadane przez ciebie poglądy nie są poprawne politycznie, możesz zostać pozbawiony pracy lub wyrzucony z urzędu. To nie ma nic wspólnego z wolnym i sprawiedliwym społeczeństwem. Żadne demokratyczne społeczeństwo nie może funkcjonować bez wolności wypowiedzi. Ta decyzja wstrząsa fundamentami wolności” – ocenia Williams.


Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow