Paryż. Idziesz po ulicy i niby wszystko normalnie. Tylko… coś tu nie gra (WIDEO)

Wyraźnie kogoś na tym filmie brakuje.

Nie chcesz zostać pobita, zgwałcona, okradziona lub dostać nożem? To owiń się od stóp do głów w islamską chustę, albo w ogóle nie wysuwaj nosa z domu. A już – broń Boże – nie próbuj wejść sama do kawiarni. Bohaterka tego reportażu zrobiła eksperyment i weszła z ukrytą kamerą.

Cóż, nikt jej tym razem nie pobił, ale atmosfera była – jak to się mówi – cholernie daleka od OK. Nieprzyjazna, jeśli wręcz nie wroga. “Lepiej pozostań na zewnątrz. Tu są sami mężczyźni. To dla twojego dobra. Jesteśmy w Sevran (15 km od centrum Paryża – przyp.). To nie Paryż. Tu obowiązują zasady jak w naszych ojczystych krajach” – usłyszała od muzułmańskich właścicieli i klientów.

Zakaz makijażu, zakaz noszenia “nieskromnych” ubrań, zakaz wchodzenia do kawiarń lub sklepów. Arabia Saudyjska? Somalia? Pakistan? Skąd. Francja – peryferyjne dzielnice multi-kulturowego Paryża, Lyonu i innych dużych miast. “To jest zabronione, tamto jest zabronione, wszystko jest zabronione. Bardzo się boimy” – przyznają kobiety w tym filmie.


Poniższy krótki reportaż o życiu zwykłych Francuzek na przedmieściach stolicy zrobiono już prawie rok temu. Jak od tej pory zmieniła się sytuacja? Nietrudno zgadnąć – bynajmniej nie na korzyść kobiet.

Czytaj więcej o tym, że dla normalnych kobiet nie ma już we francuskiej stolicy życia: “Atmosfera agonalna”. Kobiety w Paryżu przestają wychodzić z domów.Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow