Hitler na prochach – 1936 (WIDEO)

By Dział: Historia W popularnych | 3 listopada 2017

Tego człowieka Niemcy demokratycznie wybrali na swojego przywódcę.

Adolf Hitler od co najmniej 1934 r. cierpiał na chorobę Parkinsona. Miał przewlekłą kiłę. Był uzależniony od amfetaminy i środków psychotropowych. Jego osobisty lekarz Theo Morell codziennie rano szprycował go właśnie amfetaminą, która gwałtownie pobudzała przywódcę III Rzeszy.

Morell nazywał ten narkotyczny koktajl “vitamultinem” i nigdy nie ujawnił jego składu. Ale oprócz tego w latach 1941-45 zaaplikował Führerowi aż 70 rodzajów środków, w tym przeciwdrgawkowe, nasenne, narkotyczne i na przeczyszczenie, których Hitler również nadużywał. Po 10-ciu latach tych terapii był on już pod koniec II wojny fizycznym i psychicznym wrakiem.

Na tym nagraniu widzimy go jednak “w dobrej formie” w czasie Igrzysk Olimpijskich w Berlinie w 1936 r. Ktoś może powiedzieć, że to zwykła ekscytacja przy kibicowaniu. To teraz wyobraźcie sobie, że wszyscy na stadionie zaczęliby kibicować w ten sposób. Ciekawy byłby widok, nieprawdaż?


Zamieszczamy obie wersje tego filmu, które można znaleźć w Internecie. Na drugiej ktoś wyraźnie próbował kombinować ze spowolnieniem nagrania, dzięki czemu przywódca III Rzeszy wypada nieco “bardziej normalnie”. Ale i tak nie ulega wątpliwości, że był to człowiek poważnie chory.

I tego właśnie tego człowieka Niemcy demokratycznie wybrali w głosowaniu na swojego przywódcę. W wyborach do Reichstagu w 1933 r. na jego faszystowską partię NSDAP głosowało 17 milionów Niemców, czyli 43,9 proc. wyborców, a w plebiscycie w 1934 r., w wyniku którego Hitler został kanclerzem, poparło to aż 88 proc. wyborców (głosowało 43,5 mln).Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow