Srajtaśmą, salwą ognia! Dron strącony rolką papieru toaletowego (WIDEO)

By Dział: Ciekawostki W popularnych | 3 listopada 2017

Trafienie stulecia w czasie meczu w Argentynie. Żeby tylko ISIS nie użyło tej groźnej broni przeciwlotniczej przeciwko dronom USA.

Zdumiewający atak na latającego nad murawą boiska drona nastąpił w czasie meczu piłkarskiego między argentyńskimi drużynami Gimnasia de Mendoza i CA Mitre. Filmujący mecz z powietrza pojazd najwyraźniej zdenerwował jednego z kibiców, który akurat miał przy sobie rolkę papieru toaletowego – donosi The Sun.

Precyzyjne trafienie było godne zawodowego strzelca wyborowego. Rozwijająca się rolka puknęła drona i omotała go. Maszyna straciła sterowność i runęła na boisko. Co ciekawe, chociaż dron został zneutralizowany, przetrwał upadek i nie został uszkodzony.

Filmowanie meczów piłkarskich z dronów jest coraz popularniejsze, gdyż pozwala na efektowne ujęcia z nietypowego kąta. Czasem drony służą także samym kibicom. W 2014 r. w meczu kwalifikacyjnym do Euro 2016 Serbia – Albania dron z albańską flagą wleciał nad serbski stadion. Minister spraw zagranicznych Serbii Ivica Dacic nazwał ten incydent “polityczną prowokacją”.


W historii sportu zdarzały się jednak jeszcze bardziej dziwne trafienia, jak chociażby to: W czasie meczu piłka… zniknęła w powietrzu! (WIDEO).


Reporters.pl


Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow