“Rumuński Marco Polo”. Poszedł pić w rodzinnej wsi. Obudził się w Londynie

By Dział: Ciekawostki W popularnych | 8 listopada 2017

Kiedy otworzył oczy ze zdumieniem stwierdził, że wszyscy dookoła mówią po angielsku i generalnie jest jakoś “nie-rumuńsko”.

Mihai Danciu – bezrobotny z rumuńskiej miejscowości Albesti wybrał się z kolegami do miejscowego baru. Tam założył się z nimi, że uda mu się znaleźć pracę. Więcej nic nie pamięta. Obudził się na podwórzu jednego z domów w centrum Londynu – donosi Daily Mail.

Początkowo nie bardzo mógł sobie nawet przypomnieć kim jest, ale w końcu mu się udało. Jakim cudem w stanie kompletnego zamroczenia pokonał 2700 km? Nie wiadomo. Do samolotu w takim stanie raczej by go nie wpuścili, więc może pojechał autokarem?

Skąd miał pieniądze na podróż? Jak przejechał przez granice i przeszedł kontrole paszportowe? Rumunia nie jest przecież nawet w strefie Schengen. Widać jednak, że łatwo nie było – świadczy o tym podbite oko i siniaki na całym ciele.


Ostatnia rzecz, którą pamięta to, że idzie ze swoimi kolegami do baru i zakłada się z nimi, że w końcu uda mu się znaleźć pracę. Jego kumple przyznają rumuńskim dziennikarzom, że pił z nimi tego wieczoru, a więcej też nie pamiętają.

Rodzina rumuńskiego “podróżnika” – żona, dzieci i teściowie, z którymi mieszka, potwierdzają, że “nagle zniknął”. Teraz Mihai dochodzi do siebie w londyńskiej klinice Whipps Cross Hospital. Przydzielono mu nawet pielęgniarkę rumuńskiego pochodzenia, Adinę Costache. To ona ujawniła mediom to dziwne zdarzenie.


Pomimo wielkiego zdumienia Mihai jest zachwycony, że znalazł się w Londynie. Chciałby już jednak wracać do domu, choć nie ma ani dokumentów, ani za co. “To naprawdę w porządku facet, tylko ostatnio za dużo pił i film mu się urywał. Więc nawet nie dziwię się, że tak się to skończyło” – opowiada jego sąsiad.


Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow