Wybuchowa ruska kobieta. Jej zawód: wchodzenie na miny (FOTO, WIDEO)

By Dział: Armia i Wojna W popularnych | 8 listopada 2017

Są dni, kiedy ani razu nie wylatuje w powietrze. Czuje wtedy niedosyt.

Oficjalnie nazywa się to “tester kombinezonów antywybuchowych i kamizelek kuloodpornych” – taki zawód wybrała sobie Wiktoria Kolesnikowa. Jej praca polega na chodzeniu po polach minowych i wystawianie się na ogień z broni palnej, żeby sprawdzić odporność nowych modeli kombinezonów taktycznych.

Pod jej nogami raz po raz eksplodują ładunki wybuchowe, co najwyraźniej zupełnie jej nie przeszkadza. Włazi na kolejne miny z gracją i swobodą, zanim nie zdetonuje wszystkich. Najcięższe “obrażenia” jakie dotychczas odniosła to smugi sadzy na twarzy.


Wybuchowa ruska kobieta mówi, że wchodzenie na miny dostarcza jej niezwykłych wrażeń. “Stanie w środku wybuchów i w ogniu jest piękne i niesamowite” – opowiada. Właśnie widzimy ją jak testuje nowy strój taktyczny firmy TsNIITochMash, który według producentów nieźle wytrzymuje wybuchy i kule, ale w ogniu może chronić tylko przez 15 sekund, a docelowo – powinien przez 30.

Trochę zastanawia nas logika tego zawodu. Sens testowania strojów antywybuchowych polega przecież na tym, że mogą się one okazać odporne lub nie. W tym drugim przypadku byłaby to chyba ostatnia kamizelka przetestowana w życiu przez tę panią. Nieodparcie przypomina nam to znany wizualny dowcip o metodach pracy ruskiego sapera.Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow