“Ziemia zamieni się w kulę ognia!” Ucieczka w Kosmos albo zagłada? (FOTO)

By Dział: Nauka i Odkrycia W popularnych | 9 listopada 2017

Stephen Hawking – czołowy astrofizyk i kosmolog ostrzega: czasu zostało niewiele.

Słynny uczony po raz kolejny wystosował groźne ostrzeżenie dla ludzkości. Według niego, w ciągu najbliższych 600 lat “Ziemia zamieni się w kulę ognia”, a nasza cywilizacja ulegnie zagładzie, jeśli ludzkość nie zdoła do tego czasu opuścić Ziemi, uciec w Kosmos i osiedlić się na innej planecie.

Według Hawkinga, który wystąpił 5 listopada br. na konferencji naukowej w Pekinie, do katastrofy dojdzie na skutek przeludnienia Ziemi, gwałtownego zwiększenia zużycia energii, wyczerpania światowych zasobów surowców, a także globalnego ocieplenia, które spowoduje zalanie lądów przez morza.

“Kończy nam się czas i nie pozostaje nic innego niż poszukiwanie nowych planet oraz innych układów słonecznych. Jedynym ratunkiem dla ludzkości jest ucieczka. Jestem o tym niezbicie przekonany” – ostrzega uczony.


Na pocieszenie można powiedzieć tylko tyle, że ostatnio Stephen Hawking – choć nikt nie zaprzeczy, że jest to umysł wyjątkowo wybitny – coraz częściej ma katastroficzne wizje zagłady świata. A to mają nas zniszczyć roboty, a to sztuczna inteligencja, a nawet inwazja UFO.


Dwa lata temu stwierdził, że sami się zniszczymy i dawał jeszcze ludzkości tylko 1000 lat. Potem obniżył prognozę do zaledwie 100 lat, a teraz znowu ją podwyższył – do 600 lat. Właściwie nie do końca wiadomo skąd bierze te liczby. Za każdym razem jako jedyne rozwiązanie widzi on ucieczkę z Ziemi.


Problem w tym, że w naszym Układzie Słonecznym żadna planeta nie nadaje się do zasiedlenia, a o bardziej odległych podróżach na razie nie ma nawet co marzyć, skoro “zwykła” wyprawa załogowa na niezbyt odległego Marsa pozostaje bardziej w sferze planów i marzeń niż realnych działań.

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow