Operacja Krwawy Fiord. Trwa masowa rzeź delfinów! (FOTO)

Przerażające, barbarzyńskie sceny na duńskich Wyspach Owczych.

Organizacja ekologiczna “Sea Shepherd” wysłała na należące do Danii Wyspy Owcze na Morzu Norweskim 8 drużyn swoich wolontariuszy, którzy udając przez 10 tygodni turystów robili zdjęcia i filmowali to, czego dopuszczają się wobec delfinów i grindwali tamtejsi mieszkańcy.

Obrońcy zwierząt nadali swojej akcji kryptonim “Operacja Krwawy Fiord”. I rzeczywiście – to jedyna właściwa nazwa na określenie tego, co widzimy na przywiezionych przez nich zdjęciach, które zaczął obecnie publikować szef brytyjskiej filii tej organizacji Robert Read.


Łącznie patrole ekologów odwiedziły 19 zatok na Wyspach Owczych, skrzętnie licząc liczbę bezprawnie zabitych tam w tym czasie pięknych i mądrych morskich ssaków, tak przecież przyjaznych człowiekowi, które tak lubimy oglądać w morzach i delfinariach. Naliczyli oni 198 zabitych delfinów białonosych i 436 grindwali.


Ta doroczna tradycyjna rzeź delfinów przez Duńczyków nazywa się Fulmar. Największa masakra ma miejsce w mieście Klaksvik. Martwe delfiny są mielone w Hvannasund, a w końcu trafiają w postaci mięsa do głównego supermarketu w Torshavn i na miejscowe targowiska.


Przy okazji odbywa się lokalne święto – Dni Otwarte Klaksvik, w czasie którego publicznie szlachtowany jest delfin specjalnie w tym celu zachowany przy życiu z poprzedniego polowania. Odrażające widowisko.

Na zdjęciach widzimy, że w corocznym mordowaniu delfinów biorą aktywny udział także miejscowe dzieci. I pewnie gdyby mieszkańcom Wysp Owczych zabronić tej masakry lub przynajmniej zacząć w końcu egzekwować prawo, byliby oburzeni, że zabrania się im ich “tradycji”. Pewnie też uważają się za ludzi cywilizowanych, “europejczyków”.

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow