Węgry: “W naszym kraju nie będzie żadnych meczetów!” (WIDEO)

“Ktoś się czuje poszkodowany? Przykro nam. Bezpieczeństwo narodowe jest ważniejsze”.

“Na Węgrzech nie będzie żadnych meczetów” – taka twarda zapowiedź padła z ust lidera klubu parlamentarnego rządzącej partii Fidesz, Gergely’ego Gulyasa. Decyzję tę podjęły władze Węgier w reakcji na najnowszy zamach terrorystyczny w Nowym Jorku, którego dokonał fanatyczny uzbecki islamista, stały bywalec ekstremistycznego meczetu.

“W przypadku islamu musimy na pierwszym miejscu postawić bezpieczeństwo narodowe. Ci, którzy robią inaczej, mogą potem jedynie wydawać oświadczenia ubolewające nad “islamską radykalizacją”, a i tak nastąpią kolejne ataki” – podkreślił węgierski polityk w tamtejszej telewizji publicznej.

“Gdziekolwiek islam zapuszcza swoje korzenie takie ataki mogą nastąpić w każdej chwili, w każdej minucie. A Europa jest obecnie w sercu tego podboju. Oni podkreślają wolność religii. Ale nikt nie ogranicza u nas indywidualnego prawa do wyznawania religii. My po prostu nie chcemy, aby stała się ona masowa” – wyjaśnił lider węgierskiego Fideszu.


“Tam gdzie są meczety – tam są kłopoty. Taka jest prawda. Dlatego nie będzie u nas żadnych meczetów, choć wiem, że są inicjatywy ich budowania. Przykro nam, jeśli ktoś się poczuje w wyniku naszej decyzji poszkodowany, ale bezpieczeństwo narodowe jest ważniejsze” – podkreślił Gulyas.

Zauważył też, że służby państw zachodnich doskonale wiedzą, które meczety i którzy imamowie nawołują do terroryzmu, a jednak nie są już w stanie, albo w ogóle nie chcą temu przeciwdziałać. “A będzie jeszcze gorzej bo Państwo Islamskie upadło i jego bojownicy przeniosą teraz wojnę do nas – do Europy” – ostrzega lider rządzącej na Węgrzech partii.


Czytaj także: Węgry zrywają współpracę z Niemcami! Wychodzą ze wspólnego Forum.


Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow