Stolica UE w ogniu! Tłum imigrantów pali samochody i demoluje sklepy (FOTO, WIDEO)

By Dział: Przestępczość i Terror Społeczeństwo | 12 listopada 2017

Zamieszki w Brukseli zaczęły się po meczu i szybko przerzuciły na kolejne ulice.

Centrum Brukseli niczym strefa wojny. Imigranci z Maroka, którzy świętowali awans swojej drużyny na piłkarskie Mistrzostwa Świata w Rosji, ruszyli w nocy z soboty na niedzielę do szturmu na miasto. Zniszczyli Jarmark Bożonarodzeniowy, zaczęli demolować i plądrować sklepy i podpalać samochody – podaje belgijski portal HLN.

Grupa co najmniej 300-tu najbardziej agresywnych imigrantów starła się z policją, usiłującą powstrzymać rozszerzenie się zamieszek na inne dzielnice. Na funkcjonariuszy poleciały kamienie. Policjanci użyli armatek wodnych. Rannych zostało 22-ch funkcjonariuszy.


Wkrótce starcia przeniosły się z placu Beursplein w rejon Dworca Południowego i stacji metra Lemonnier. Policji nie udało się nikogo zatrzymać – trudno powiedzieć, czy na skutek nieudolności, czy po prostu taki otrzymała rozkaz, aby nie traktować zbyt ostro “biednych uchodźców”.


Policyjne władze zapewniają jednak, że będą identyfikować uczestników zamieszek na podstawie zapisów z kamer monitoringu. Informacje o ekscesach marokańskich kibiców nadeszły też z innych miast Belgii i Holandii, m.in. z Antwerpii i Rotterdamu, a także z Amsterdamu, gdzie imigranci zablokowali tory tramwajowe i z Hagi, gdzie rzucali kamieniami w policję.


Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow