Biały łoś nie pasuje do społeczeństwa Szwecji. Popatrzcie – wkrótce go zabiją (WIDEO)

By Dział: Przestępczość i Terror Społeczeństwo | 15 listopada 2017

Władze prowincji Värmland w Szwecji podjęły decyzję o zastrzeleniu pięknego białego łosia – albinosa, który ich zdaniem zagraża miejscowym mieszkańcom.

Wcześniej władze dostały kilka skarg od ludzi, którzy twierdzą że łoś jest agresywny i rzuca się na ludzi. Jedna z kobiet skarżyła się, że łoś zaatakował ją kiedy spacerowała z psem i próbował ją staranować. Zwichnął jej jakoby ramię.

W obronie łosia wystąpiły organizacje ekologów. Dziesiątki tysięcy ludzi podpisały petycję aby go nie zabijać. “Łoś został skazany na karę śmierci za to, że my sami – ludzie – doprowadziliśmy go do tego, że stał się niebezpieczny. Ten problem trzeba rozwiązać w inny sposób – pisze gazeta Aftonbladet cytując Benny’go Anderssona z organizacji Djurens Rätt.

“Trzeba bronić łosia, a ścigać ludzi, którzy skaczą wokół niego, żeby mu zrobić mu zdjęcie”, “Nie wolno karać dzikiego zwierzęcia za to, że jest dzikie” – piszą internauci. Czy te protesty poskutkują, czy też to piękne, dumne zwierzę zostanie jednak zastrzelone, żeby wszystkim żyło się lepiej?


W Niemczech, gdzie zabito niedawno spokojnego żubra, który przywędrował z Polski, czy też we Francji już by się z tym łosiem nie patyczkowali. Czytaj: Zemsta jelenia! Zadźgał rogami uczestnika polowania (FOTO, WIDEO).

Pewnie, gdyby wiedział o tym łoś, który niedawno uciekł z Białorusi przez 2-metrowy graniczny płot! (WIDEO), zastanowiłby się poważnie nad swoją decyzją.Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow