Po co burzyć sowieckie pomniki? Można przecież tak… (FOTO)

By Dział: Społeczeństwo | 15 listopada 2017

Bułgaria, nie jest zbyt zamożnym krajem, a demolka sowieckich pomników kosztuje. Władze w  Sofii postanowiły więc dać wolną rękę pranksterom.

Władze na Kremlu zostały doprowadzone do wściekłości totalnym bezczeszczeniem sowieckich monumentów w Bułgarii, która już chociażby z powodu wspólnego prawosławnego wyznania powinna zachowywać się jak sojusznik. Ale się nie zachowuje. Nie tylko wstąpiła do NATO, ale właśnie zaczęła “robić sobie jaja” z największych sowieckich “świętości”.

“Nieznani sprawcy” przemalowali właśnie słynny pomnik na cześć sowieckich bohaterów w Sofii nadając mu “znienawidzony proamerykański wygląd” – oburza się Moscow Times. Bohaterowie Armii Czerwonej zostali przemalowani na komiksowych amerykańskich super-herosów. Widzimy też w ich gronie Świętego Mikołaja z pepeszą.

“Żądamy od władz Bułgarii powstrzymania tych aktów wandalizmu wobec sowieckich monumentów, w tym wobec żołnierzy Armii Czerwonej” – grzmi agencja ITAR-TASS. Rosyjska ambasada w Sofii wystosowała oficjalną notę dyplomatyczną z żądaniem aby władze Bułgarii usunęły te malowidła z pomnika i ukarały “winnych tego bluźnierstwa”.


Otóż, drodzy rosyjscy towarzysze, nikt niczego nie będzie powstrzymywał, a informacje o masowym zamalowywaniu sowieckich pomników napływają też z innych regionów Bułgarii. Nie jesteście żadnym bastionem prawosławia, ani nie byliście żadnymi wyzwolicielami, tylko chamskimi okupantami. Po prostu mamy was dość – taki sygnał wysyła Kremlowi społeczeństwo bułgarskie.


Reporters.pl


Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow