Szwecja: Szkoła zabrania narodowej flagi! W zamian: rozłożone kobiece nogi w kabaretkach (FOTO)

By Dział: Społeczeństwo | 28 listopada 2017

“Używanie szwedzkiej flagi może prowadzić do aktów nienawiści”.

Kiedy niedawno pisaliśmy o planach zastąpienia na szwedzkiej fladze krzyża islamskim półksiężycem nie spodziewaliśmy się, że wojna przeciwko własnej fladze narodowej nabierze w tym kraju takiego rozpędu.

Jak podaje Sverigesradio, dyrekcja szkoły podstawowej w miejscowości Halmstad na południu Szwecji wydała właśnie bezwzględny zakaz używania szwedzkiej flagi. “Chodzi o to, aby nikogo nie urazić, szczególnie przybyszów z innych krajów” – tłumaczy decyzję dyrektor Hans Akerlund. Jego zdaniem, używanie flagi narodowej “może prowadzić do aktów nienawiści”.

Tak więc od tej pory nie tylko nie wolno wywieszać flag na szkolnych budynkach i w klasach, ale uczniowie nie mają prawa mieć jej na swoich przyborach szkolnych, gadżetach i przynoszonych zabawkach, a już – broń Boże – malować sobie twarze w szwedzkie żółto-niebieskie kolory narodowe w dniach różnych imprez szkolnych.


Jedyną okazją kiedy szwedzka flaga ma prawo pojawić się w szkole jest 6 czerwca, kiedy obchodzone jest święto narodowe Szwecji, czyli właśnie Dzień Flagi. Co ciekawe – dotychczas nikt w ogóle nie protestował w tej szkole przeciwko obecności szwedzkiej flagi, ale dyrektor w swojej poprawności politycznej postanowił zabezpieczyć się na zapas.


Warto przypomnieć, że jest to ta sama szkoła podstawowa Söndrumsskolan, która już wcześniej zasłynęła umieszczeniem na ścianie w szkole murala autorstwa “artystki” Caroliny Falkholt pokazującego rozłożone kobiece nogi w kabaretkach.


Jest oczywiście tylko kwestią najbliższego czasu kiedy w ślady “postępowej” szkoły w Halmstad pójdą inne podstawówki w Szwecji, a potem pewnie też szkoły średnie i uczelnie. Czytaj także: Szwecja: będzie zmiana flagi na islamską! A białe mleko – to rasizm.

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow