Miałeś do szkoły pod górkę? To zobacz jak wracają z niej dzieci w rosyjskim Jakucku (WIDEO)

By Dział: Katastrofy W popularnych | 29 listopada 2017

Jeśli twoje dziecko marudzi na poranne wstawanie do szkoły – koniecznie puść mu to nagranie.

Oto przedsmak zimy stulecia w Rosji, która właśnie się zaczęła, a przed którą ostrzegają zarówno uczeni z Rosyjskiej Akademii Nauk, jak i brytyjscy meteorolodzy. Jak ludzkie organizmy wytrzymują roczne wahania temperatur od minus 60 stopni zimą do plus 35 latem? Ano wytrzymują. A pęd do wiedzy – jak widać – jest odporny na najstraszniejszą zamieć.

Ojciec naszego autora, którego Sowieci wywieźli z Wilna na Syberię w 1940 r., do śmierci wspominał jak musiał codziennie – w stanie kompletnego wycieńczenia pracą przy wyrębie tajgi – zasuwać po głębokim śniegu 30 km w jedną stronę i 30 km z powrotem na miejsce zsyłki, żeby pobrać z najbliższego “sklepu” ćwierć bochenka chleba. Człowiek jest w stanie wiele przetrwać.

Zresztą i u nas w Bieszczadach można jeszcze na szlakach turystycznych spotkać małe dzieciaki, które codziennie rano drałują samotnie po 7 km przez dziki las i kamienistą drogę do szkoły, aby potem znowu nią wracać. Ale – mimo wszystko – nie mają chyba tak jak te na filmie z Jakucji.


Reporters.pl


Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow