Imigrant uniewinniony za zgwałcenie 10-latki! “Bo się za mało broniła”

By Dział: Przestępczość i Terror | 1 grudnia 2017

Szokujący wyrok sądu w Finlandii.

23-letni muzułmański imigrant Juusuf Muhamed Abbud został uniewinniony przez Sąd Apelacyjny w mieście Turku z zarzutu zgwałcenia 10-letniej dziewczynki, pomimo że dokonał na niej gwałtu – informuje “Helsinki Times”.

Argumentacja sędziego poraża: jego zdaniem dziewczynka powinna była się bardziej bronić i jasno oświadczyć, że nie chce uprawiać seksu. Tymczasem prokuratura twierdziła, że dziewczynka była tak sparaliżowana strachem, że nie była w stanie protestować.

“Nie da się udowodnić, że była aż tak przestraszona. A skoro nie protestowała to nie było gwałtu, a jedynie molestowanie seksualne nieletniej” – uznał jednak sąd i skazał za to imigranta tylko na 3 lata więzienia. Gdyby udowodniono mu gwałt wyrok byłby o co najmniej 2 lata wyższy, co i tak wydaje się karą skandalicznie niską.


Fińscy prawnicy są w tej sprawie podzieleni. “Moim zdaniem, 10-letnie dziecko nie jest w stanie zrozumieć tego, co jest z nim robione i dlatego może nie protestować” – ocenia profesor prawa kryminalnego Matti Tolvanen.

Również prof. Jussi Tapani uważa, że sprawa powinna trafić do Sądu Najwyższego, który musi ostatecznie orzec, czy brak sprzeciwu ze strony małych dzieci w czasie gwałtu może oznaczać ich zgodę na to, co jest im robione.


Może się więc paradoksalnie okazać, że gwałt na małym dziecku w ogóle nie jest możliwy. No bo skoro nie protestuje to nie ma przemocy, a więc jest tylko “molestowanie seksualne nieletniego”?


Najbardziej szokuje, że nawet prokurator Leena Koivuniemi jest zadowolona z tego 3-letniego wyroku bo zgodnie z fińskim prawem za molestowanie seksualne dzieci można być niekiedy skazanym na zaledwie 1 rok więzienia.

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow