Turcja obnaża fanatyczną twarz: “Umiarkowany Islam to bzdura. Nasza religia jest wyżej niż chrześcijaństwo i judaizm”

By Dział: Polityka Społeczeństwo W popularnych | 1 grudnia 2017

“Nie akceptujemy żadnego dialogu między wyznaniami”.

“Określenie “umiarkowany islam” jest odrażające i obraźliwe dla naszej religii. Nie istnieje żaden “umiarkowany” czy “nieumiarkowany” islam. Islam to islam” – oświadczył prezydent Turcji Recep Erdogan na listopadowej konferencji Organizacji Współpracy Islamskiej w Ankarze – podaje Gatestone Institute.

Wcześniej powołany przez tureckiego przywódcę państwowy Dyrektoriat ds. Religii opublikował 140-stronicowy raport, w którym napisał, że “islam jest religią nadrzędną i stoi wyżej niż chrześcijaństwo i judaizm”, a także oświadczył, że “jakikolwiek dialog między religiami jest niedopuszczalny”.

“Koncepcja łagodnego islamu to zachodni wymysł, który ma na celu osłabienie naszej religii” – w ten sposób Erdogan zareagował na niedawną zapowiedź księcia Arabii Saudyjskiej Mohammeda bin Salmana, że jego kraj przechodzi na “umiarkowaną formę islamu”.


W raporcie tureckich władz napisano też, że “w momencie kiedy islam został zesłany ludzkości jako ostatnia wielka religia, wszystkie poprzednie religie, w tym chrześcijaństwo, utraciły ważność. Wszystkie wcześniejsze religie są nieprawdziwe, islam stoi od nich wyżej i dialog z nimi jest niedopuszczalny”.

Władze Turcji szczególnie oburza działalność przebywającego w USA tureckiego dysydenta Fethullaha Gülena, który ich zdaniem wmawia muzułmanom, że nie powinni z góry negować koncepcji Trójcy Świętej. “To fałszywe twierdzenie jest sprzeczne z Koranem, który surowo piętnuje chrześcijan za takie poglądy” – podkreśla turecki Dyrektoriat ds. Religii.


Wszyscy nie-muzułmanie określani są przez tureckie władze mianem “kafirów”. Zwykłe tłumaczenie tego słowa jako “niewierny” nie oddaje całego ładunku nienawiści, który się w nim kryje dla muzułmanina – przypomina dr Bill Warner, dyrektor Centrum Studiów nad Islamem Politycznym (CSPI).


“Kafir – to ktoś, z kim można zrobić najstraszniejsze rzeczy. Kafir – to przyjaciel Szatana. Kafirów wolno i trzeba rabować, zabijać, torturować, gwałcić, wyśmiewać, przeklinać, potępiać i nękać. Dla muzułmanina słowo “kafir” to najgorsze słowo w ludzkim języku” – ocenia uczony.

“Przez ostatnie 1400 lat 270 milionów “kafirów” zostało zabitych w wyniku stosowania doktryny politycznej islamu. To jest największe pojedyncze źródło cierpienia w historii świata” – przypomina dr Warner.

Tymczasem zachodni lewacy nadal wierzą w istnienie “umiarkowanego islamu”, który da się wpasować w ich politykę multi-kulti i uważają Turcję za “umiarkowanego sojusznika”. Ciekawe jak teraz “postępowe elity Zachodu” wyjaśnią swoim społeczeństwom to, co już otwartym tekstem mówią o nas – “europejczykach-kafirach” – Erdogan i władze Turcji.

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow