Wulkan na Bali powalił wyznawców globalnego ocieplenia! Będzie globalne oziębienie (FOTO, WIDEO)

By Dział: Katastrofy Nauka i Odkrycia W popularnych | 2 grudnia 2017

Panika wśród lewackich pseudo-ekologów. Erupcja wulkanu Agung wywraca całą ich teorię do góry nogami.

Wielomiliardowe wydatki rządowe na walkę z tzw. “globalnym ociepleniem” zdadzą się psu na budę, jeśli – jak zapowiadają naukowcy – dojdzie do potężnej erupcji wulkanu Agung na indonezyjskiej wyspie Bali. Jej skutki będą bowiem dokładnie odwrotne do emisji dwutlenku węgla powodującego ocieplenie klimatu.

Jak podaje Daily Express uczeni, którzy nieustannie śledzą coraz większą aktywność wulkanu Agung przewidują, że jego wybuch jest nieuchronny, a jego siła może być większa niż jakikolwiek wcześniejszy taki kataklizm. To z kolei spowoduje uwolnienie się do atmosfery ogromnej ilości pyłu, który spowoduje obniżenie temperatury na całej Ziemi.

Zjawiska takie miały już miejsce w historii naszej planety i zostały dokładnie opisane przez naukowców. Chris Colose prowadzący badania klimatu z ramienia NASA poinformował, że kiedy zasiarczone pyły z wulkanu dostaną się do stratosfery, zaczną odbijać docierające na Ziemię promienie słoneczne. To spowoduje globalne ochłodzenie, które może trwać nawet do 2023 roku.


Inny klimatolog – Zeke Hausfather prognozuje obniżenie globalnej temperatury na nieco mniejszą skalę – od 0,1 C do 0,2 C w latach 2018-2020. Wulkanolog Carina Fearnley przewiduje, że będzie to od 0,2 C do 0,5 C.


Poprzednia eksplozja wulkanu Agung, znacznie słabsza niż ta spodziewana obecnie, spowodowała wyrzucenie popiołów na 26 km w górę i spowodowała średni spadek temperatury na Ziemi o 0,2 stopnia Celsjusza. Kroniki podają, że zdarzały się wybuchy jeszcze bardziej ekstremalne.


Na przykład w 535 r. eksplozja wulkanu spowodowała takie zimno, że w wielu regionach zapanował głód, a w Chinach w sierpniu padał śnieg, co jest zjawiskiem naprawdę niezwykłym. Z kolei rok 1816 r. w wyniku tzw. “wulkanicznej zimy” został nazwany “rokiem bez lata”.

Przypomnijmy, że władze Indonezji ewakuowały z rejonu wulkanu Agung ponad 100 tys. mieszkańców. Nad wyspą już obecnie unosi się ogromna chmura pyłu, uniemożliwiająca raz po raz lądowania samolotów i ewakuację turystów. Na razie miały miejsce dwie pomniejsze erupcje – ich wysokość dochodziła do 10 km.

Wszyscy czekają jednak na tę największą, która może zmienić losy świata w najbliższych latach i zmusić niektórych ekologów od “globalnego ocieplenia” do poszukania sobie jakiejś innej pracy. Może w zakresie walki z “globalnym oziębieniem”?

Czytaj więcej o możliwej eksplozji wulkanu Agung: Tysiące martwych ptaków runęły na ziemię! Wybuch o sile milionów ton trotylu? (WIDEO, FOTO).

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow