Szwecja: Stado gwałci, stado siedzi! Władze w szoku: “Ujawnienie tego to zbrodnia”

By Dział: Przestępczość i Terror Społeczeństwo | 5 grudnia 2017

Nie uwierzysz jaki odsetek skazanych za gwałty zbiorowe w Szwecji to imigranci. Wyciekły dane z sądów.

Najnowsze szokujące dane zebrane z sądów i policji opublikował szwedzki portal Friatider, a także Voice of Europe i organizacja Gang Rape Sweden, która uruchomiła specjalną bazę danych tych przypadków z całego kraju.

(Aktualizacja na dzień 7.12.2017: społeczna baza danych sądowych została właśnie przez szwedzkie władze uznana za przestępstwo cyfrowe i zablokowana. Była tylko przez kilka dni, kto widział – potwierdzi. Zostawiamy linka bo może jakimś cudem się pojawi?).

Wynika z niej, że aż 82 proc. osób odbywających wyroki w więzieniach za gwałty zbiorowe to imigranci, czyli – jak się ich delikatnie określa – “obcokrajowcy”. Dodajmy, że są to dane o zbiorowych gwałtach z lat 2004-2015.


Dane z dwóch ostatnich lat są jedynie sporadyczne, gdyż zostały przez szwedzkie władze utajnione i dziennikarze nie są w stanie ich w całości wydobyć. Można się tylko domyślać dlaczego. Ale w tych przypadkach, które udało się udokumentować mamy podaną datę wyroku, nazwisko i kraj pochodzenia sprawcy, numer sprawy, nazwę sądu, wysokość wyroku i dane prokuratury.

Łącznie wydano w tym czasie 168 tys. wyroków za gwałty, dotyczące 83.656 osób. W przypadku gwałtów pojedynczych, odsetek imigrantów stanowi 45 proc., ale już w przypadku gwałtów zbiorowych – 82 proc. Imigranckie gwałty należały też do najbardziej brutalnych – odsetek najwyższych wyroków – 9 i 10 lat więzienia – stanowi wśród nich 70 proc. i 68,8 proc.


Media piszą również, że straty poniesione w wyniku przestępstw dokonywanych przez imigrantów wynoszą rocznie 20 mld koron szwedzkich (2 mld euro). Szwedzka policja jest wściekła z powodu wycieku tych informacji. Według niej, jest to naruszenie tajemnicy danych osobowych.


Oburzone są również mainstreamowe media. Państwowa telewizja SVT nazywa ujawnienie tych danych “jednym z największych przestępstw” cyfrowych w historii Szwecji. Sama liczba gwałtów dokonanych przez imigrantów jej nie bulwersuje. “Zbrodnią” jest tylko mówienie o nich.

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow