Napływ imigrantów: 300-procentowy wzrost zarażeń HIV!

By Dział: Społeczeństwo W popularnych | 6 grudnia 2017

Przerażające liczby ujawnił przedstawiciel władz medycznych Szwecji.

Napływ imigrantów doprowadził do wzrostu zarażenia wirusem HIV w Szwecji o 300 procent – przyznał Anders Tegnell z Departamentu Zdrowia Publicznego tego kraju. Liczba zarażonych osób, która od końca lat 80-ch do początku XXI wieku utrzymywała się na względnie stałym poziomie, zaczęła w ciągu ostatnich 10-ciu lat gwałtownie rosnąć.

O ile według oficjalnych statystyk jeszcze w 2006 r. było ich w Szwecji tylko 1.684-ch, to w roku 2016 – już 6.273. Oznacza to wzrost o prawie 300 proc. Anders przyznaje, że można to wyjaśnić jedynie napływem imigrantów z afrykańskich krajów, w których HIV jest powszechny.

Np. w 2011 r. aż 84 proc. zainfekowanych w Szwecji stanowili imigranci. Jednak aby uspokoić sytuację szwedzkie władze zapewniają, że wzrost liczby osób z wirusem HIV to także skutek tego, iż ludzie “już praktycznie nie umierają na AIDS”, więc coraz więcej osób żyje z tym wirusem.


HIV to zresztą nie jedyny problem zdrowotny, który wywołał napływ imigrantów do Szwecji i nawet nie największy. Czytaj: W Szwecji gwałtownie rośnie liczba zarażonych super-tryprem! “Niektóre szczepy nieuleczalne”.

Reporters.pl


Czytane w tym tygodniu

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow