Imigrant postrzelił Szweda. Uniewinniony! “Bo nie wiedział, że jak naciśnie cyngiel to wystrzeli”

By Dział: Przestępczość i Terror W popularnych | 7 grudnia 2017

Szwecja to jeszcze państwo, czy już tylko jakiś ponury żart?

Grupa Szwedów w Gävle urządzała sobie na początku września przyjęcie na swojej posesji kiedy nagle przed domem pojawiło się 4-ch zamaskowanych Afrykańczyków z nożami i kijami hokejowymi i “przyłączyło się do zabawy”. “Szwedzi to rasiści!” – krzyczeli – podaje szwedzki portal Fria Tider.

W pewnym momencie jeden z napastników – 21-letni imigrant z Erytrei wyciągnął pistolet startowy i wymierzył w żonę gospodarza imprezy. “Ty cholerna rasistko! I co teraz powiesz?” – krzyczał. Kiedy gospodarz próbował odebrać mu broń Murzyn strzelił mu w nogę, ciężko raniąc go gumowym pociskiem. Pozostali goście ruszyli na ratunek i schwytali Afrykańczyka.

Rana może spowodować nieodwracalne uszkodzenia. Nie da się chirurgicznie usunąć resztek pocisku z nogi – orzekli lekarze. “Musiałem do niego strzelić bo mnie atakował. Oni wszyscy są rasistami” – zeznawał imigrant z Afryki w czasie przesłuchania przez policję.


Badania psychiatryczne stwierdziły, że przybysz z Erytrei “ma niebezpieczną osobowość i jest całkowicie pozbawiony empatii”. Innymi słowy – jest groźnym psychopatą. Sąd Rejonowy w Gävle skazał go jednak tylko na 1 rok i 9 miesięcy więzienia.

Mało? To jeszcze nic. Otóż imigrant złożył apelację od wyroku i właśnie został całkowicie uniewinniony! Sąd Apelacyjny w regionie Norrland uznał bowiem, że “nie da się udowodnić, iż Afrykańczyk wiedział, iż broń jest naładowana i że kiedy pociągnie za spust to wystrzeli”.


Sąd zignorował fakt, że był to wprawdzie tylko pistolet hukowy, ale został przecież wcześniej celowo naładowany gumowymi kulami. “Ja chciałem tylko wywołać huk, żeby przestraszyć. Nie wiedziałem, że w środku jest kula” – zeznał obecnie imigrant, a sędzia mu uwierzył.


Sąd uwolnił go też od zarzutu ataku na tle rasistowskim, a prokurator nawet nie zażądał deportacji. 21-latek z Erytrei odpowie tylko za przestępstwo z użyciem noża, ale za to wymierzono mu już tylko symboliczną karę – 1 miesiąc więzienia.

Wkrótce niebezpieczny imigrant – psychopata wyjdzie na wolność. Ciekawa jaką amunicją będzie miał naładowany pistolet kiedy zaatakuje po raz kolejny? Teraz już wie, że jak naciśnie cyngiel to wystrzeli.

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow