Skutek szkoleń zawodowych w Hamburgu: 98 proc. imigrantów nie pracuje!

By Dział: Społeczeństwo W popularnych | 7 grudnia 2017

Ujawniono szokujące statystyki zatrudnienia w tym drugim co do wielkości niemieckim mieście.

Podała je partia FDP, przytaczając dane lokalnego urzędu pracy – donosi Voice of Europe, powołując się na “Die Welt”. Spośród 1067 imigrantów, którym przyznano azyl, prawo do pracy w Hamburgu, mieszkanie oraz objęto ich specjalnym programem szkolenia zawodowego zatrudnienie znalazło… tylko 20 osób, a więc zaledwie 2 proc. Pozostałe 98 proc. to bezrobotni.

Tymczasem tylko w tym roku pozwolenie na pobyt w Hamburgu “z przyczyn humanitarnych i politycznych” otrzymały kolejne 33 tys. imigrantów, a kolejnych 15 tys. dostało czasowe pozwolenie na pobyt tolerowany. Tych nie objęto żadnymi szkoleniami zawodowymi. Czy w ogóle którykolwiek z nich pracuje? Nie wiadomo.

Według Senatu Hamburga, dwie trzecie z tych imigrantów jest w wieku 18-35 lat, a zdecydowana większość – w wieku produkcyjnym – piszą liberałowie z FDP apelując do władz o pilne zajęcie się problemem bezrobocia wśród imigrantów.


Na programy integracyjne i szkoleniowe dla imigrantów z kieszeni niemieckiego podatnika płyną miliardy euro. Jak widać skuteczność tych szkoleń i integracji jest niemal zerowa. Tymczasem Izba Handlowa w Hamburgu skarży się, że w co trzeciej firmie brakuje wykwalifikowanych pracowników.

Według badań instytutu Prognos, niemiecka gospodarka do 2030 r. może mieć niedobór trzech milionów wykwalifikowanych pracowników. Już teraz jest oczywiste, że pomysł Angeli Merkel aby wypełnić tę lukę imigrantami poniósł całkowitą klęską.


Oni bowiem ani nie chcą, ani nie potrafią pracować – nadają się co najwyżej tylko do prostych prac fizycznych, a na to nie ma rynku żadnego zapotrzebowania. W innych regionach Niemiec sytuacja jest podobna. Jak podało kilka dni temu “Mitteldeutsche Zeitung”, np. w powiecie Salzland pracuje tylko 3,6 proc. imigrantów. Pozostałe ponad 96 proc. żyje z zasiłków.


Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow