Highway to Hell! Piekło pod Los Angeles (WIDEO, FOTO)

By Dział: Katastrofy | 8 grudnia 2017

Apokaliptyczne pożary ogarnęły Kalifornię.

Gęste smugi dymu i strzelające w niebo płomienie. Masowa ewakuacja. Błyskawicznie rozprzestrzeniający się pożar uderzył w Los Angeles – jedno z największych miast USA. Ogień dotarł już na obrzeża miasta do dzielnicy Bel Air, m.in. w okolice J. Paul Getty Museum, gdzie znajdują się niezwykle cenne dzieła sztuki.

Płoną obrzeża autostrady 405 – najruchliwszej w kraju, którą przejeżdża 400 tys. samochodów dziennie. Ludzie jechali do pracy, a na ich samochody sypał się popiół. Część pasów ruchu już zamknięto.


Najgorsza sytuacja jest na północny zachód od Los Angeles, gdzie od środy ogień pochłonął już 40 tys. ha lasów, a także największy w dolinie San Fernando. W całym regionie Los Angeles Urząd Gubernatora ogłosił alarm i wydał ostrzeżenie o “możliwości wystąpienia skrajnie wielkiego pożaru” – podaje New York Times.


Silny wiatr błyskawicznie przenosi płomienie, a ognisk pożaru jest coraz więcej – strażacy muszą walczyć w rozproszonych oddziałach na wielu odcinkach. Masowa ewakuacja objęła już 200 tys. osób. W wielu domach nie ma prądu. Ze sklepów znikają generatory.


Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow