Wynaleźli skuteczny lek na łysienie PTD-DBM! Już “owłasiają” zwierzęta

By Dział: Ciekawostki Nauka i Odkrycia W popularnych | 8 grudnia 2017

Koreańskim naukowcom udało się w końcu rozwiązać ten odwieczny problem trapiący głównie mężczyzn.

Uczeni z Uniwersytetu Yonsei w Seulu zidentyfikowali białko odpowiadające za tzw. łysienie androgenowe – najczęściej występujące u ludzi – podaje The Korea Times, powołując się na naukową publikację w Journal of Investigative Dermatology.

Okazuje się, że łysienie powoduje proteina o nazwie CXXC5. Łączy się ona z białkami z rodziny DSH i to właśnie paraliżuje mieszki włosowe, przez co włosy przestają odrastać. Aby powstrzymać ten proces naukowcy zastosowali biomateriał PTD-DBM, który stosują w połączeniu ze znaną już wcześniej metodą neogenezy, czyli nakłuwania głowy mikro-igłami z kwasem walproinowym.

Działanie PTD-DMB nie tylko powoduje, że mieszki włosowe się regenerują, ale włosy zaczynają rosnąć nawet tam, gdzie ich wcześniej w ogóle nie było! Na razie przeprowadzono eksperymenty na myszach, które w ciągu 28-miu dni udało się w ten sposób pokryć bujnym futrem.


Oczywiście wszyscy czekają kiedy ten “cudowny lek na łysienie” pojawi się w aptekach. Nastąpi to bez żadnego wątpienia, ale trzeba jeszcze przez chwilę uzbroić się w cierpliwość – preparat znajduje się obecnie w pierwszej fazie testów klinicznych.

Reporters.pl


Czytane w tym tygodniu

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow