Niemcy: Boże Narodzenie przełożone. “Niekompatybilne z Islamem”

By Dział: Społeczeństwo | 21 grudnia 2017

To i tak dobrze – w duńskiej szkole w ogóle je odwołali.

Muzułmański uczeń jednej ze szkół w niemieckim Lüneburgu zaprotestował przeciwko świętowaniu w niej Bożego Narodzenia. Poskarżył się, że “śpiewanie kolęd przez uczniów jest niekompatybilne z Islamem”. Dyrekcja zareagowała natychmiast, Boże Narodzenie… przełożono – podaje Voice of Europe za publiczną niemiecką telewizją NDR.

Aby nie urazić muzułmanina postanowiono także, że udział w świętowaniu Bożego Narodzenia będzie dobrowolny. Dotychczas – zgodnie z tradycją – w czasie Świąt uczniowie śpiewali też kolędy na lekcjach. Teraz już tego nie będzie.

Dyrekcja niemieckiej szkoły zapewnia, że przełożenie obchodów Bożego Narodzenia nie jest skutkiem złożenia skargi przez muzułmańskiego ucznia, tylko ma związek “z dostępnością personelu w tym czasie”. “Przecież nie odwołaliśmy całkiem tego oczekiwanego przez wszystkich wydarzenia w Lüneburgu” – podkreśla dyrektor.


Telewizja NDR nie wierzy jednak w te pokrętne tłumaczenia. “To krytyka ze strony ucznia spowodowała dyskusję o celowości obchodów Bożego Narodzenia i to dlatego je przełożono” – mówi szef lokalnej filii tej stacji.

Dodajmy, że niedawno w szkole w Graested w Danii Boże Narodzenie w ogóle odwołano po tym jak zaprotestowali muzułmańscy uczniowie. Rodziców chrześcijańskich uczniów protestujących przeciwko odwołaniu obchodów – zignorowano.


“Nie rozumiem dlaczego odbiera się nam naszą tradycję bo komuś się ona nie podoba. Jesteśmy małą społecznością, dla której Kościół jest ważny. Kochamy nasze święta i tradycje” – skarży się ojciec jednego z uczniów.


Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow