Szykujmy się na cios! 60 mln imigrantów zaleje Europę

By Dział: Społeczeństwo | 28 grudnia 2017

“Napływ imigrantów osiągnie skalę biblijną i nie da się tego powstrzymać”.

Z takim ostrzeżeniem wystąpił niedawno szef Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani w wywiadzie dla włoskiej gazety “Il Messaggero”. Według niego, Europa nie przewidziała skali kryzysu imigracyjnego i “miliony Afrykańczyków” zaleją nasz kontynent w ciągu najbliższych lat, jeśli nie zostaną podjęte pilne działania prewencyjne.

Jego słowa potwierdza ujawniony właśnie przez “Bild” tajny raport niemieckiego rządu, który ostrzega przed imigracyjnym tsunami, przy którym fala imigrantów z 2015 r. będzie tylko słabym podmuchem – donosi portal Speisa.

Niemieccy eksperci oceniają, że już obecnie na przeprawienie się do Europy czeka co najmniej 6 mln imigrantów. Padają jednak liczby znacznie wyższe. Na przykład minister ds. rozwoju Niemiec Gerd Müller ostrzega, że “największy napływ imigrantów jest dopiero przed nami”.


“Ludność Afryki podwoi się przez najbliższe dekady. Liczba ludzi w Egipcie wzrośnie do 100 mln, w Nigerii – do 400 mln. W dobie smartfonów ludzie ci widzą jaki jest u nas poziom życia i to ich zachęca” – przyznaje niemiecki minister. Według niego, na razie do Europy dotarło zaledwie 10 proc. tych, którzy wyruszyli.

Tymczasem doradca premiera Węgier ds. bezpieczeństwa György Bakondi mówi aż o 60 mln imigrantów, którzy mogą wyruszyć na nasz kontynent. “Europa Zachodnia stanie w obliczu wielkich problemów kulturowych, ideologicznych, ekonomicznych i zdrowotnych. Poziom bezpieczeństwa gwałtownie spadnie” – ocenia węgierski ekspert w rozmowie z Echo TV.


Przypomina, że kraje Grupy Wyszehradzkiej postanowiły przeznaczyć 35 mln euro na wsparcie włoskiego programu kontroli granicznej w Libii aby powstrzymać napływ nielegalnych imigrantów.


Nowy prawicowy kanclerz Austrii Sebastian Kurz idzie jeszcze dalej, proponując “rozwiązanie militarne”. Według niego, Unia Europejska powinna stworzyć w krajach Afryki “strefy bezpieczeństwa” dla uchodźców i chronić je militarnie, aby mogli oni tam otrzymywać unijną pomoc.

Kurz wezwał do skończenia z europejską polityką relokacji imigrantów do poszczególnych krajów UE, która zakończyła się porażką. “Zmuszanie poszczególnych państw do przyjmowania imigrantów to droga donikąd. Dalsza dyskusja na ten temat nie ma sensu” – podkreślił kanclerz Austrii w rozmowie z “Bildem”.

Pierwsze sygnały “imigracyjnego otrzeźwienia” dochodzą już nawet z krajów rządzonych przez lewaków, m.in. ze Szwecji. Tamtejsza minister finansów Magdalena Andersson w wywiadzie dla “Dagens Nyheter” przyznała właśnie, że Szwecja popełniła błąd przyjmując w 2015 r. tysiące imigrantów, których nie jest w stanie zintegrować.

“Dla mnie jest oczywiste, że nie możemy przyjąć większej liczby imigrantów. To nie będzie dobre dla tych ludzi, ani dla całego społeczeństwa. Imigranci powinni szukać azylu w innych krajach” – zaapelowała szwedzka minister.

Warto przypomnieć, że jej poprzednik Anders Borg otwarcie deklarował, iż w ciągu najbliższych 10-ciu lat “Szwecja powinna wyglądać jak Afryka”. Według niego, masowy napływ imigrantów oznacza dla Szwecji “duże korzyści, gdyż kraj stanie się bardziej wielokulturowy”.

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow