Włoski desant na Niger! Komandosi mają powstrzymać imigrantów

Początek “rozwiązań militarnych”?

Włoski rząd zapowiedział wysłanie prawie pół tysiąca żołnierzy do afrykańskiego Nigru, aby powstrzymać napływ imigrantów w kierunku Europy przez ten kraj – podaje The Local, powołując się na włoskiego premiera Paolo Gentiloniego.

“Wysyłamy wojska do Nigru na prośbę tamtejszego rządu, aby wzmocnić środki bezpieczeństwa na terytorium tego kraju oraz ochronę granic, a także wesprzeć siły policyjne” – zapowiedział szef włoskiego rządu.

Wiadomo już, że Włochy wyślą do Nigru 470 żołnierzy, z których pierwszych 200-tu poleci tam już na początku 2018 r. Wszyscy mają doświadczenie z wcześniejszych misji w Iraku i Kuwejcie. Będą dysponować dwoma samolotami i 130-ma pojazdami wojskowymi.


Według włoskiego premiera, “Niger stał się głównym krajem tranzytowym dla imigrantów w Afryce”. To właśnie tamtędy przedostają się oni do Libii, aby następnie przez Morze Śródziemne przepłynąć do Włoch.

Głównym miastem tranzytowym, nazywanym już “afrykańską stolicą imigracji i przemytników” jest miasto Agadez w środkowym Nigrze, przez które nieustannie ciągną na północ tabuny uchodźców. Jednak jak zapewnia premier Włoch, “władze Nigru są najbardziej otwarte na współpracę” spośród wszystkich krajów afrykańskich, aby to powstrzymać.


Reporters.pl


Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow