Genderowy Jezus! Kościół Szwecji pozbawił go płci. A Boga nie wolno nazywać “Panem”

By Dział: Społeczeństwo W popularnych | 29 grudnia 2017

Największy Kościół ewangelicko-luterański na świecie zaczyna przypominać stowarzyszenie lunatyków.

Kościoł Szwecji w 120-tysięcznym mieście Västeras zamieścił w gazecie zaproszenie dla wszystkich parafian na wspólne świętowanie Wigilii. “Jezus urodziło się jako długo oczekiwane dziecko. Jezus przyszło na świat kiedy jego rodzice Maria i Józef byli w podróży” – cytuje kuriozalne zaproszenie portal Speisa za szwedzką gazetą Expressen.

To nie pomyłka. Wobec Jezusa świadomie użyto szwedzkiego zaimka osobowego “hen” – (ona albo on), który środowiska gender w tym kraju celowo wprowadziły do języka aby nie określać płci dziecka, w odróżnieniu od “han” – on i “hon” – ona.

“Nie chcemy od razu decydować o płci dziecka, które dopiero się narodziło. Chcemy być zgodni z wdrażanym przez nasz Kościół programem równego traktowania płci” – tłumaczy tę decyzję “pani biskup” Susann Senter. “Poświęciliśmy dwa dni na uczenie problematyki gender naszych pracowników (sic!)” – dodaje.


To już kolejny “płciowy skandal” w Kościele Szwecji. Wcześniej – pomimo protestów wielu wiernych, pastorów i Królewskiej Szwedzkiej Akademii Nauk – władze tego Kościoła wydały nowe przepisy dla wszystkich duchownych, zgodnie z którymi Boga nie można już teraz nazywać “Panem”, “Ojcem”, ani mówić o nim “on”, aby nie dyskryminować kobiet.

Od tej pory Bóg ma być w modlitwach i kazaniach nazywany jednocześnie “Matką i Ojcem”. Dosłownie ma to brzmieć na przykład tak: “Trójca Święta – Bóg Ojciec i Matka, Syn – Siostra i Brat i Duch Święty. Amen”.


“Używanie określenia Pan (Lord) w stosunku do Boga to dyskryminacja na tle płciowym, gdyż tworzy hierarchię i podległość kobiet mężczyznom. To nie jest zgodne z założeniami zachodniego feminizmu” – uzasadnia tę decyzję Sofia Camnerin, “wice-prymaska” Szwedzkiego Kościoła Ekumenicznego. Dodajmy, że “prymaską” Kościoła Szwecji też jest kobieta – Antje Jackelen.


Nowe wytyczne Kościoła Szwecji w sprawie płci Boga wzbudziły falę śmiechu wśród tamtejszych muzułmanów. Oni bynajmniej nie zamierzają pozbawiać swojego Allaha płci męskiej. Ale to lewackim fanatykom gender w Szwecji jakoś nie przeszkadza.

W tej sytuacji trudno się dziwić, że wierni Kościoła Szwecji zaczynają masowo z niego uciekać, przechodząc – niekiedy całymi grupami – na katolicyzm. Średnio rocznie pod skrzydła Rzymu przechodzi co najmniej 100 wiernych.

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow