Panie na lewo, gwałciciele na prawo. Segregacja płciowa na Sylwestra w Niemczech

By Dział: Przestępczość i Terror Społeczeństwo | 29 grudnia 2017

Nasi zachodni sąsiedzi postanowili najwyraźniej pójść drogą Szwecji, oddzielając kobiety od mężczyzn na imprezach masowych.

Tegoroczny Sylwester w Berlinie będzie wyjątkowy. Jak donosi BBC, wstrząśnięte masowymi gwałtami, atakami seksualnymi i rabunkami ze strony muzułmańskich imigrantów, władze miasta po raz pierwszy postanowiły oddzielić w miejscach publicznych kobiety od mężczyzn.

Ponieważ berlińska policja stwierdziła, że nie jest w stanie powstrzymać “sylwestrowych gwałcicieli” i zapewnić nietykalności paniom, postanowiono stworzyć w centrum miasta na Ebertstrasse specjalną “strefę bezpieczeństwa dla kobiet”. Będą nad nią czuwać pracownicy Niemieckiego Czerwonego Krzyża. Tam łapy “wojowników nadziei” mają nie sięgać.

Pytanie tylko, czy Czerwony Krzyż to właściwa formacja dla powstrzymania przemocy? Rok temu w Kolonii podobną misję powierzono… psychologom i pracownikom socjalnym, co oczywiście nikogo przed niczym nie uchroniło.


Na wszelki wypadek w tym roku niemieckim kobietom zalecono więc także aby na uliczne sylwestrowe świętowanie nie zakładały żadnej kosztownej biżuterii. Zabroniono też przynoszenia ze sobą jakichkolwiek plecaków i alkoholu.

Przypomnijmy, że dwa lata temu w czasie Sylwestra w Niemczech zgłoszono co najmniej 1200 ataków seksualnych na kobiety, w tym 24 gwałty. Najwięcej w Kolonii, ale także m.in. w Hamburgu, Dortmundzie, Düsseldorfie, Stuttgarcie i Bielefeld.


Według policji, ataków tych dokonało ok. 2 tys. młodych mężczyzn, w przeważającej większości – muzułmańskich imigrantów. Najwyraźniej nie udało się ich przez ten czas wyłapać i jedynym wyjściem w Europie XXI wieku jest odizolowanie kobiet, żeby nikt ich nie zgwałcił i nie okradł.


Dodajmy, że segregacja płciowa jest też zgodna z islamskimi zasadami szariatu, więc w myśl ideologii multi-kulti wyznawanej przez lewicowe władze Berlina pomysł ten można wręcz uznać za postępowy. Dodajmy, że kiedy rok temu nauczona bolesnym doświadczeniem niemiecka policja wykazała w Sylwestra większą stanowczość, Zieloni oskarżyli ją o… rasizm.

Sam pomysł segregacji kobiet i mężczyzn nie jest zresztą nowy. Po raz pierwszy wpadli na to Szwedzi. Po całej fali gwałtów na największym festiwalu muzycznym Bravalla postanowili oni w kolejnym roku zorganizować go… wyłącznie dla żeńskiej publiczności. Czytaj: Postęp w szwedzkim kalifacie – festiwal rockowy tylko dla kobiet.

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow