Zamiast Dzięciątko Jezus włoskim uczniom każą śpiewać: “dzięciątko z Peru”

By Dział: Społeczeństwo | 3 stycznia 2018

Zmienili tekst kolędy, żeby nie urazić muzułmańskich imigrantów.

We Włoszech padł rekord lewackiego zidiocenia. Nauczycielka szkoły Friuli Venezia Giulia School koło Pordenone zmieniła słowa śpiewanej przez uczniów popularnej włoskiej kolędy “Bożonarodzeniowy Menuet” usuwając z niej imię Jezus i zastępując je słowem Peru – donosi European Post za lokalną gazetą “Il Mesaggero Veneto”.

Tak więc w “poprawnej politycznie” wersji kolędy 8-letnie dzieci muszą od tej pory śpiewać, że “idą do dzieciątka z Peru”, a “dzieciątko z Peru obdarza ich uśmiechem”. Sprawa wyszła na jaw kiedy rodzice dwójki dzieci usłyszeli jak nucą one tę absurdalną “kolędę” w domu. Pociechy wyjaśniły, że “tak kazała im śpiewać pani nauczycielka”.

Oburzeni rodzice pobiegli do szkoły żądając wyjaśnień od dyrektorki. Wezwano nauczycielkę. Ta przyznała, że celowo zmieniła słowa kolędy “aby nie urazić uczuć muzułmanów”, gdyż “słowo Jezus koliduje z ich wrażliwością religijną”.


Na szczęście dyrektorka okazała się osobą zdrową psychicznie i zmyła głowę swojej podwładnej, a ta obiecała, że “coś takiego więcej się już nie powtórzy”. Skandal wyciekł jednak do włoskich mediów społecznościowych, w których dosłownie się zagotowało.

“Poprawność polityczna przekroczyła wszelkie granice absurdu i przyzwoitości, stała się groteskowa” – ocenia jedna z internautek. “Tolerancja i otwartość wobec wszystkich kultur i religii to dziedzictwo naszego regionu. Ale nie wolno cenzurować chrześcijańskich tradycji” – oświadczyła szefowa lokalnych władz Debora Serracchiani.


“Nie ma gorszej przemocy i arogancji niż ta oparta na tzw. “dobrych intencjach” – ocenia parlamentarzystka prawicowej Forza Italia Sandra Savino. Ubolewa, że wobec nauczycielki nie zostaną wyciągnięte konsekwencje dyscyplinarne, choć “świadomie neguje ona fakt historyczny narodzin Chrystusa i wprowadza zamęt w głowach 8-latków wciągając je do lewackiej walki politycznej”.


Dodajmy, że w dziedzinie podobnych inicjatyw Włochom mimo wszystko brakuje jeszcze trochę do Niemiec, gdzie dzieciom serwowane są obrazki Jezusa w stajence na tle islamskiego meczetu, czy do Szwecji, gdzie tamtejszy Kościół uznał właśnie, że Jezus nie miał płci i nie był chłopcem.

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow