Austria dała po łapach Brukseli. “Przestańcie się we wszystko wtrącać!”

By Dział: Polityka | 4 stycznia 2018

Eurokraci w szoku – kolejny kraj wymyka się spod ich kontroli.

Nowy austriacki minister ds. konstytucji, kultury i mediów Gernot Blumel wezwał władze Unii Europejskiej aby “przestały wtrącać się we wszystko” w jego kraju i wykonały krok do tyłu – donosi Daily Express.

Jego zdaniem, Bruksela powinna zająć się prawdziwymi problemami, takimi jak masowa imigracja, bezpieczeństwo i wzrost gospodarczy, a nie wpychać swoje ręce w każdą dziedzinę życia Austriaków.

Co ciekawe, Blumel wcale nie jest politykiem niechętnej UE ultra-prawicowej austriackiej Partii Wolnościowej, która od grudnia ub. roku współrządzi krajem, ale byłym szefem prawicowej Austriackiej Partii Ludowej kanclerza Sebastiana Kurza, co do której Bruksela miała nadzieję, że będzie bardziej skłonna do posłuszeństwa.


Tymczasem 31-letni nowy szef austriackiego rządu nie ukrywa, że również jest przeciwny tzw. “pogłębianiu integracji europejskiej”. Głosi hasło: “Mniej UE, więcej skuteczności” i podobnie jak “wolnościowcy” jest przeciwny dalszemu przyjmowaniu nielegalnych imigrantów, wywołując panikę na europejskich salonach.

Z poparciem rządu kolejne austriackie regiony zaczynają już obcinać zasiłki i darmowy socjal dla imigrantów, co spowodowało już skargę na Austrię do unijnego Trybunału Sprawiedliwości. Rząd znacznie zaostrza też kryteria przyjmowania kolejnych uchodźców.


Tak więc szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, który dotychczas bezskutecznie usiłował poskromić Polskę, Węgry i Czechy, zmuszony jest teraz walczyć na kolejnym “ideologicznym froncie” – austriackim, tym bardziej, że Wiedeń coraz szybciej dryfuje w stronę Budapesztu. Czytaj: Odrodzenie Austro-Węgier! Niemcy w szoku.


Ale to tylko przedsmak koszmaru, który może czekać Junkcera już w marcu br. po wyborach parlamentarnych we Włoszech, gdzie – jak wszystko wskazuje – zdecydowane zwycięstwo odniosą antyunijne ugrupowania prawicowe – Ruch Pięciu Gwiazd i Liga Północna.

Z ust ich polityków coraz częściej padają deklaracje o konieczności wyjścia Włoch ze strefy euro, a sondaże pokazują gwałtowny wzrost antyunijnych nastrojów. Czytaj: Arrivederci, Brukselo! Co trzeci Włoch chce wyjścia z UE i strefy euro.

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow