Ukraina ostrzelała i schwytała uciekający statek Rosji! (WIDEO)

By Dział: Przestępczość i Terror | 4 stycznia 2018

Moskwa im tego nie daruje?

Kuter rakietowy Ukrainy “Priłuki” ostrzelał, a następnie dogonił i zajął rosyjski statek handlowy na neutralnych wodach Morza Czarnego, a następnie aresztował jego załogę – donosi portal Censor. Ukraińskie służby oskarżyły ją o przemyt papierosów do bułgarskiej Warny.

Tymczasem rosyjska załoga, która płynęła z Abchazji twierdzi, że jest niewinna, papierosy transportowała legalnie i “ma na to odpowiednie dokumenty”. “To bezprawie!” – oburzają się rosyjscy marynarze, którzy są obecnie trzymani na redzie w Odessie.

Według nich, okręt uległ awarii w czasie sztormu, więc musieli rzucić kotwicę 16,5 mili morskiej od ukraińskiej miejscowości nadbrzeżnej Kurortnoje. Po naprawieniu silnika statek miał właśnie wyruszyć w dalszą drogę kiedy nagle pojawił się ukraiński kuter rakietowy, którego kapitan zażądał aby Rosjanie pozostali na miejscu.


Dalej wersje obu stron się różnią. Według Rosjan zastosowali się oni do rozkazu i stali w miejscu, ale mimo to zostali przez ukraiński kuter ostrzelani. Następnie ukraiński oddział szturmowy wdarł się na pokład, powalił załogę, a zastępca kapitana został zdzielony kolbą karabinu w głowę. Potem Rosjan zmuszono, żeby płynęli w kierunku wybrzeża Ukrainy, gdzie statek został aresztowany.

Tymczasem Służba Bezpieczeństwa Ukrainy twierdzi, że uzyskała informację o przemycaniu przez ten statek papierosów i namierzyła go na morzu. Podobno nie odpowiadał na żadne wezwania, a na widok zbliżającego się ukraińskiego kutra – zaczął uciekać. Dlatego okręt “Priłuki” był zmuszony oddać salwę ostrzegawczą i dopiero wtedy Rosjanie się zatrzymali.


Teraz nadszedł czas na pojedynek prawników obu stron, ale biorąc pod uwagę napięte relacje Rosji z Ukrainą można się spodziewać, że Moskwa ze względów prestiżowych nie pozostawi ataku na swój statek bez reakcji, nawet jeśli okaże się, że faktycznie był to przemyt.


Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow