Ukraina ostrzelała i schwytała uciekający statek Rosji! (WIDEO)

By Dział: Przestępczość i Terror | 4 stycznia 2018

Moskwa im tego nie daruje?

Kuter rakietowy Ukrainy “Priłuki” ostrzelał, a następnie dogonił i zajął rosyjski statek handlowy na neutralnych wodach Morza Czarnego, a następnie aresztował jego załogę – donosi portal Censor. Ukraińskie służby oskarżyły ją o przemyt papierosów do bułgarskiej Warny.

Tymczasem rosyjska załoga, która płynęła z Abchazji twierdzi, że jest niewinna, papierosy transportowała legalnie i “ma na to odpowiednie dokumenty”. “To bezprawie!” – oburzają się rosyjscy marynarze, którzy są obecnie trzymani na redzie w Odessie.

Według nich, okręt uległ awarii w czasie sztormu, więc musieli rzucić kotwicę 16,5 mili morskiej od ukraińskiej miejscowości nadbrzeżnej Kurortnoje. Po naprawieniu silnika statek miał właśnie wyruszyć w dalszą drogę kiedy nagle pojawił się ukraiński kuter rakietowy, którego kapitan zażądał aby Rosjanie pozostali na miejscu.


Dalej wersje obu stron się różnią. Według Rosjan zastosowali się oni do rozkazu i stali w miejscu, ale mimo to zostali przez ukraiński kuter ostrzelani. Następnie ukraiński oddział szturmowy wdarł się na pokład, powalił załogę, a zastępca kapitana został zdzielony kolbą karabinu w głowę. Potem Rosjan zmuszono, żeby płynęli w kierunku wybrzeża Ukrainy, gdzie statek został aresztowany.

Tymczasem Służba Bezpieczeństwa Ukrainy twierdzi, że uzyskała informację o przemycaniu przez ten statek papierosów i namierzyła go na morzu. Podobno nie odpowiadał na żadne wezwania, a na widok zbliżającego się ukraińskiego kutra – zaczął uciekać. Dlatego okręt “Priłuki” był zmuszony oddać salwę ostrzegawczą i dopiero wtedy Rosjanie się zatrzymali.

Teraz nadszedł czas na pojedynek prawników obu stron, ale biorąc pod uwagę napięte relacje Rosji z Ukrainą można się spodziewać, że Moskwa ze względów prestiżowych nie pozostawi ataku na swój statek bez reakcji, nawet jeśli okaże się, że faktycznie był to przemyt.


Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow