Niemcy: “Nie wolno badać wieku imigrantów bo to narusza ich prywatność”

By Dział: Przestępczość i Terror Społeczeństwo | 4 stycznia 2018

Dorosłe dzieci mają żal, czyli zdumiewająca eksplozja humanitaryzmu.

Lekarze w Niemczech odmówili przeprowadzania obowiązkowych testów mających ustalić prawdziwy wiek przybywających do tego kraju imigrantów. Takie badania pozwalają ustalić, czy mówią oni prawdę podając się za nieletnich.

Według najnowszych danych, na temat swojego wieku kłamie w Niemczech prawie co drugi “imigrant-dziecko” by wyłudzić większe świadczenia, łatwiej uzyskać azyl lub uniknąć surowego wyroku za popełnione przestępstwa.

Jak podaje Deutsche Welle, przeciwko ustalaniu wieku imigrantów wystąpiło Niemieckie Stowarzyszenie Medyczne. Uważa ono, że jest to “nieetyczne” i stanowi “naruszenie fizycznej integralności imigrantów”.


“To niedopuszczalna ingerencja w ich dobrostan. Nie zgadzamy się na to” – tłumaczy szef Stowarzyszenia Frank Ulrich Montgomery. Ponadto – według niego – takie badania nie są precyzyjne, więc nie trzeba ich wykonywać.

Obecnie badania rentegenowskie w celu ustalenia wieku – artroskopia stawów, kości lub prześwietlenia zębów – mogą być robione tylko wtedy kiedy poproszą o to sami imigranci, czyli – jak nietrudno zgadnąć – nigdy. Obowiązkowe, choć też nie zawsze wykonywane są jedynie badania w przypadku popełnienia przez nich przestępstwa.


O konieczności wprowadzenia obowiązkowych badań wieku zrobiło się w Niemczech głośno po niedawnym zabójstwie w Kandel 15-letniej dziewczyny przez imigranta z Afganistanu, który też podaje się za 15-latka, licząc na łagodny wyrok.


“Nie ma takiej możliwości, żeby on miał tylko 15 lat. Żądamy zbadania jego prawdziwego wieku” – oburza się ojciec zamordowanej nastolatki. Dodajmy, że w Szwecji sądy nie wiedzą obecnie co robić z wydanymi wcześniej łagodnymi wyrokami za gwałty i zabójstwa, kiedy okazało się, że skazani muzułmanie wcale nie byli nieletni.

Obowiązkowych badań wieku imigrantów chce także minister spraw wewnętrznych Bawarii Joachim Herrmann z prawicowej CSU, który stawia to nawet jako jeden z warunków obecnych rozmów koalicyjnych z socjaldemokratami z SPD. “Zbyt wielu imigrantów kłamie” – podkreśla polityk.

Podobnego zdania są działacze ultra-prawicowej Alternatywy dla Niemiec, a nawet wiceszef “merkelowej CDU” – Thomas Strobl. Protest lewackich lekarzy ma więc służyć zablokowaniu nowego prawa w tej sprawie, aby wszyscy mogli żyć dalej w poprawnym politycznie kłamstwie.

Ciekawe na czym, ich zdaniem, polega “naruszenie prywatności” w wyniku prześwietlenia rentegenowskiego? Przecież w przypadku osób chorych ci sami lekarze wykonują je nieustannie i nikt nie krzyczy, że gwałcony jest w ten sposób jakiś “dobrostan”.

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow