Brexit nie pomógł Rosji? Wielka Brytania wzywa UE do utrzymania sankcji

By Dział: Polityka | 7 lipca 2016

Jeśli Władimir Putin oczekiwał, że po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej Londyn zacznie prowadzić miękką politykę wobec Rosji – przeliczył się.

Brytyjski minister spraw zagranicznych Philip Hammond wezwał Unię, żeby nawet w przypadku opuszczenia tej organizacji przez jego kraj zachowała twardą politykę wobec Moskwy i utrzymała sankcje wobec Kremla za aneksję Krymu i agresję w Donbasie – podaje Reuters.

Szef brytyjskiej dyplomacji przypomniał, że Londyn zawsze wzywał aby nie iść na kompromisy z Rosją. Hammond obawia się jednak, że Brexit może skłonić Brukselę do złagodzenia kursu wobec Moskwy.

“Nie jest tajemnicą, że Rosjanie uporczywie zabiegają, aby przekonać poszczególne państwa członkowskie UE aby wystąpiły przeciwko przedłużeniu sankcji” – oświadczył Hammond.


Przypomnijmy, że w końcu czerwca Unia Europejska postanowiła przedłużyć o pół roku sankcje ekonomiczne, które wygasały w końcu lipca. O tym jak postępować wobec Putina dalej przywódcy krajów Unii mają zastanawiać się na jesieni.

Reporters.pl


Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow