Ranking przerażonych. Gdzie ludzie najbardziej boją się zamachów? (FOTO)

By Dział: Przestępczość i Terror Społeczeństwo | 8 stycznia 2018

Jak długo może wytrzymać społeczeństwo w stanie ciągłej nerwicy?

Z jednej strony – względna zamożność, z drugiej – nieustanny strach przed atakiem terrorystycznym. O tym, że ich kraj z pewnością padnie w tym roku ofiarą kolejnych dużych zamachów jest przekonanych aż dwie trzecie mieszkańców Wielkiej Brytanii.

Brytyjczycy są najbardziej przerażonym narodem świata – wynika z najnowszego sondażu Ipsos MORI, którego wyniki publikuje Daily Telegraph. Aż 65 proc. badanych żyje w strachu przed nowymi zamachami w tym roku i tylko 18 proc. uważa, że duże zamachy są mało prawdopodobne.


Na drugim miejscu w tym “rankingu strachu” znalazła się Turcja (60 proc.), a na trzecim Francja (53 proc.). Na kolejnych pozycjach są Niemcy i Stany Zjednoczone (po 51 proc.), potem Szwecja, Belgia, Hiszpania i Australia. Średni “światowy poziom strachu przed zamachami” to 31 proc.

W Polsce poziom strachu jest ponad 3-krotnie niższy niż w Wielkiej Brytanii – dużych zamachów w tym roku boi się tylko 20 proc. Polaków, a 63 proc. jest przekonanych, że w naszym kraju do nich nie dojdzie. Jeszcze mniej od nas boją się w Europie Węgrzy (16 proc.) i Serbowie (11 proc.), a na świecie – Japończycy, Chińczycy i Meksykanie.


Reporters.pl


Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow