Nagła fala z Północy! Imigranci masowo uciekają z Danii i Norwegii (WIDEO)

By Dział: Społeczeństwo W popularnych | 8 stycznia 2018

Paniczny odwrót ze Skandynawii?

Przywykliśmy już, że imigranci szturmują bramy Europy od południa. Tymczasem jak podaje niemieckie MSW, narasta fala nielegalnych imigrantów, którzy uciekają z krajów skandynawskich do Niemiec – podaje Welt am Sonntag.

Najwięcej imigrantów ucieka z Danii lub przez Danię, część płynie promami z Finlandii, Norwegii i Szwecji. Są to głównie Afgańczycy, Irakijczycy i Syryjczycy, których wnioski azylowe zostały w krajach skandynawskich odrzucone.

Liczba nielegalnych przekroczeń granicy z Niemcami od północy wzrosła w 2017 r. aż o 35 proc. – przyznaje niemiecki resort spraw wewnętrznych i zastrzega, że są to tylko dane z granicy. Jednak równie duża – jeśli nie większa liczba uciekających ze Skandynawii imigrantów jest odnotowywana dopiero w poszczególnych niemieckich landach.


Tamtejsza lokalna policja, np. w Szlezwiku-Holsztynie przyznaje, że nie jest w stanie dokładnie stwierdzić ilu imigrantów przybyło z północy, ale obserwuje ich napływ. Pozostają więc tylko niepełne dane centralnej Policji Federalnej.

Zgodnie z nimi tylko w okresie styczeń – październik 2017 r. odnotowano 2.269 nielegalnych imigrantów z Finalndii, Norwegii, Szwecji i Danii, przy czym aż 1455-ciu przybyło lądem właśnie z Danii. W rzeczywistości jest ich jednak zapewne o wiele więcej – oceniają eksperci.


Znacznie zmniejszył się natomiast napływ do Niemiec nielegalnych imigrantów z Austrii i Szwajcarii – z 74 tys. w 2016 r. do 19.600 w 2017 r. Dla niemieckich władz ta nowa imigrancka fala z północy jest sporą niespodzianką.


Trudno się jednak dziwić, jeśli weźmie się pod uwagę, że w ostatnim czasie władze Danii i Norwegii rozpoczęły intensywną kampanię pozbywania się imigrantów z kraju i skutecznego zniechęcania ich do szukania azylu w tych krajach. Czytaj: Dania i Norwegia wstrzymują imigrację! “Nie będziemy jak Szwecja”.

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow