“Jeśli nas deportujecie, otrujemy własne dzieci!”

By Dział: Przestępczość i Terror | 8 stycznia 2018

Takie pismo wysłało do władz Austrii małżeństwo z Iranu. Sąd znalazł sposób jak uniewinnić niedoszłych trucicieli.

Kiedy mieszkająca w Mühldorfie w powiecie Krems irańska para dowiedziała się, że może nie dostać azylu i zostanie deportowana do Chorwacji, postanowiła posłużyć się szantażem, oficjalnie grożąc austriackim władzom, iż otruje własne dzieci, jeśli zostanie zmuszona do wyjazdu – donosi tamtejszy portal Heute.

“Jeśli mamy jechać do Chorwacji to otruję własne dzieci. Moja żona się zgadza” – napisał w piśmie do urzędników 37-letni Irańczyk, ojciec dwójki dzieci w wieku 2 i 8 lat. Policja zareagowała natychmiast – aresztowała oboje małżonków, odebrała im dzieci i umieściła je u ich krewnych.

Teraz przed austriackim sądem rozpoczął się proces niedoszłych trucicieli własnych dzieci. Oboje stanowczo zaprzeczają jakoby chcieli to zrobić i twierdzą, że “chodziło im o co innego”. “Mieliśmy na myśli to, że jeśli mamy powoli umrzeć w Chorwacji to wolimy tu umrzeć szybko” – tłumaczą.


Wydawałoby się, że nic prostszego niż sprawdzić co dokładnie było napisane w wysłanym przez nich liście. Okazuje się jednak, że sąd zakwestionował tłumaczenie tego listu jako dowód, gdyż z jakichś powodów nie zostało wykonane przez biegłego tłumacza, a zlecono to… miejscowemu handlarzowi dywanów Mohammedowi Houschmandowi.

Sąd nie zażądał, aby ponownie przetłumaczyć tekst profesjonalnie, prokurator kompletnie się pogubił i wszystko wskazuje, że irańskie małżeństwo może zostać uniewinnione z zarzutu planowania zabójstwa. Oczywiście w tej sytuacji władze będą musiały zwrócić im także ich dzieci.


Reporters.pl


Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow