Wielka Wymiana! Chcą zastąpić włoską ludność Sardynii muzułmanami (FOTO)

By Dział: Społeczeństwo W popularnych | 9 stycznia 2018

Zgodnie z tym planem, druga co do wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym przestanie być włoska i całkowicie zasiedlą ją imigranci.

Lokalny lewicowy polityk z Sardynii Luigi Arru wystąpił z oficjalną propozycją masowego zasiedlenia tej wyspy imigrantami. Swoim projektem podzielił się z lokalną prasą. Według niego, napływ imigrantów na licząca obecnie 1,7 mln mieszkańców Sardynię zapobiegnie jej wyludnianiu się.

Wskaźnik urodzeń wśród Włochów na Sardynii gwałtownie spada. Jednak zamiast wdrożyć politykę prorodzinną, która zachęci własnych obywateli do tworzenia bardziej licznych rodzin, lewackie środowiska widzą inne rozwiązanie – masowy import imigrantów.

“W celu odwrócenia dramatycznych skutków spadającej liczby urodzeń musimy przyspieszyć i ułatwić imigrację” – mówi otwartym tekstem Arru. Zdaniem jego lokalnych prawicowych przeciwników, ten plan zakłada docelowo całkowite zastąpienie białej ludności Sardynii muzułmanami.


“To ideologiczny lewacki plan całkowitej wymiany etnicznej ludności. To niedorzeczność i zdrada własnego kraju i regionu” – oburzają się przedstawiciele lokalnego prawicowego ruchu chrześcijańskiego Forza Popolare – Paolo Truzzu i Marcello Orru.

Ich oburzenie jest tym większe, że Sardynia jest wyspą o bardzo silnej tożsamości narodowej i lokalnej jej mieszkańców. Ludzie są tu bardzo przywiązani do swojej ziemi, tradycji i sardyńskiego języka, który – choć podobny do włoskiego – jest językiem odrębnym. Posługują się nim tu niemal wszyscy.Żywe są też tradycji walki z najazdami Saracenów, czyli piratów i koczowników muzułmańskich i nawet na fladze Sardynii – dla uczczenia zwycięstwa nad nimi – widnieją cztery “ślepe głowy Saracenów” i Krzyż św. Grzegorza. Dla wielu Sardyńczyków obecny najazd imigrantów to nic innego jak nowa saraceńska inwazja.

Na szczęście, największej włoskiej wyspie – Sycylii taki plan masowej wymiany ludności na razie chyba nie grozi, pomimo że i tam masowo napływają imigranci. Lokalne wybory zdecydowanie wygrały bowiem prawicowe partie anty-imigranckie: Ciao, Siciliano! Włoska wyspa zrzuca jarzmo UE. Prawica przejmie władzę (FOTO).

Czytaj także: Włoska mafia oburzona na papieża! “Bez nas Watykan zamieni się w meczet”.

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow